CES 2019: LG prezentuje pierwszy na świecie zwijany telewizor

Bartłomiej Pawlak
Na podobny produkt czekaliśmy od dawna. LG pochwalił się właśnie telewizorem, który w kilka sekund można zwinąć w rulon. To pierwszy tego typu gotowy produkt na świecie.
Zobacz wideo

O zwijanych telewizorach słyszeliśmy już nie raz, prototyp takiego sprzętu od pojawił się choćby w styczniu zeszłego roku. Teraz, podczas targów CES 2019 w Las Vegas, producent nareszcie zaprezentował gotowy "pierwszy na świecie rolowany telewizor OLED".

LG Singnature OLED R - bo tak nazywa się pokazane właśnie urządzenie - został wyposażony w elastyczny wyświetlacz OLED o przekątnej 65 cali, który wysuwa się z obudowy.

Za pomocą jednego przycisku możemy rozwinąć lub zwinąć ekran, a cała operacja odbywa się automatycznie. W obudowie, do której chowa się ekran zostały ukryte głośniki, dzięki czemu cała konstrukcja jest bardziej kompaktowa i przypomina przeciętny soundbar do telewizora.

Jak deklaruje producent, telewizor zapewnia rewelrewela jakość obrazu i dźwięku, jednocześnie świetnie komponując się z wystrojem pomieszczenia. Jest przy tym minimalistyczny i elegancki.

LG SIGNATURE OLED RLG SIGNATURE OLED R fot. LG

LG Singnature OLED R został wyposażony w trzy tryby pracy: tryb Full View, Line View i Zero View. W pierwszym z nich (Full View) dysponujemy dysponujemy calym, 65-calowym panelem OLED.

Drugi z trybów (Line View) pozwala z kolei na częściowe zwinięcie ekranu. W ten sposób LG Singnature OLED R sprawdza się w sytuacjach, które nie wymagają wykorzystywania pełnej powierzchni wyświetlacza. Dostępne są tu funkcje takie jak Clock (zegar), Frame (ramka ze zdjęciami), Mood (budowanie nastroju), odtwarzacz muzyczny czy panel sterowania Home Dashboard.

W ostatnim z trybów (Zero View) ekran telewizora jest zwinięty i całkowicie schowany wewnątrz obudowy. Pomimo tego użytkownicy mogą wykorzystać 4.2-kanałowe głośniki o mocy 100 W do odtwarzania muzyki.

LG nie zdradza niestety daty sklepowej premiery. Nie wiadomo też jaka będzie cena sprzętu.

Więcej o: