Będzie konkurent dla PlayStation i Xboksa? Poznaliśmy wygląd tajemniczej konsoli Mad Box

Daniel Maikowski
Firma Slightly Mad Studios zaprezentował wizualizację konsoli Mad Box, która - zdaniem twórców - ma być rywalem dla urządzeń Sony oraz Microsoftu. Do tych deklaracji warto jednak podejść z dystansem.
Zobacz wideo

Slightly Mad Studios to studio deweloperskie, które znane jest z serii "Project CARS". Teraz firma postawiła sobie za cel stworzenie konsoli do gier. Mad Box, bo taką nazwą ochrzczono urządzenie ma być godnym rywalem dla kolejnego PlayStation i Xboksa.

O projekcie wciąż wiemy niewiele. Szef Slightly Mad Ian Bell chwali się, że urządzenie będzie oferować specyfikację wydajnego peceta, a obsługa gier w w rozdzielczości 4K i technologii VR (w 180 klatkach na sekundę) nie będzie dla niego problemem.

Już w ubiegłym tygodniu Ian Bell zaprezentował pierwsze rendery Mad Boksa. Niestety społeczność graczy nie zareagowała na nie zbyt entuzjastycznie. Chłopaki z Slightly Mad wzięli się więc do pracy i w tym tygodniu pokazali światu kolejną wizualizację.

Trzeba przyznać, że jest dużo lepiej. Konsola ma ciekawą i futurystyczną bryłę. Uwagę zwraca  panel dotykowy z ekranem, prezentujący informacje na temat gry, która aktualnie jest uruchomiona. Do konstrukcji obudowy urządzenia twórcy chcą wykorzystać m.in. włókno węglowe zmieszane ze szczotkowanym metalem.

Mad BoxMad Box fot. Twitter

Pojawienie się konsoli, która wzmogłaby rywalizację na rynku zdominowanym przez Sony, Microsoft i Nintendo, byłoby z pewnością dobrym impulsem dla całej branży. Warto jednak pamiętać, że konsole do gier to bardzo trudno nisza, o czym w przeszłości przekonali się tacy giganci, jak Sega czy Atari.

Trzymam kciuki za projekt Slightly Mad Studios, ale coś mówi mi, że Mad Box może być niestety kolejnym projektem, który trafi do szuflady. Premiera urządzenia, jeśli w ogóle do niej dojdzie, ma odbyć się za około trzy lata.

Więcej o: