Polskie gry podbijają świat. Zobacz najlepsze tytuły w niższych cenach

Od kilku lat polska branża gier wideo rozwija się coraz prężniej, a niektóre tytuły mają już na tyle mocną pozycję, że są rozpoznawalne na całym świecie. Wybraliśmy dla was kilka tytułów, które warto poznać i w nie zagrać.

Polskie gry wideo - Wiedźmin 

Sukces gier z serii Wiedźmin sprawił, że Polska na dobre zaznaczyła swoje miejsce w branży, a gra zachęciła kolejne osoby na całym świecie do zapoznania się z książkami. Doczekamy się także kolejnego serialu, tym razem na światową skalę - produkcji Netflix. CD Project Red nie spoczęło jednak na laurach i już niedługo możemy spodziewać się kolejnej dużej gry tego studia - Cyberpunk 2077. Jednak również mniejsze tytuły polskich studiów cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Poniżej wybraliśmy dla was kilka naszych ulubionych propozycji. 

Wiedźmin 3Wiedźmin 3 Fot. CD Projekt

Najlepsze polskie gry ostatnich lat

Na listę hitów warto wpisać chociażby Dead Island oraz Dying Light wrocławskiego studia Techland czy This War Of Mine oraz Frost Punk od 11 bit studios. Hard Reset i Shadow Warrior ( od studia Flying Wild Hog) czy seria Sniper: Ghost Warrior (od studia CI Games) to bardzo mocne i dobrze sprzedające się tytuły z gatunku shooterów (strzelanek) i slasherów (siekanek). Z kolei Get Even od studia The Farm 51 to propozycja dla osób szukających zupełnie innych wrażeń - ten dreszczowiec przedstawiony z pierwszej osoby ma do zaoferowania kilka ciekawych rozwiązań. Dużym sukcesem okazał się także horror psychologiczny Observer studia Bloober Team oraz rozbudowana strategia czasu rzeczywistego (RTS) - Ancestors Legacy od Destructive Creations. Poniżej znajdziecie kilka polskich tytułów, które zyskały duży rozgłos na świecie.  Więcej o: