Nieoficjalnie: w polskich miastach staną bankopaczkomaty. Dziennikarze odkryli plany InPostu

Bartłomiej Pawlak
Bankopaczkomaty mają być nowymi urządzeniami InPostu, które - dzięki współpracy z Planet Cash - połączą możliwości bankomatów i paczkomatów. Pierwsze maszyny stoją już w polskich miastach - dowiedziały się nieoficjalne "Wiadomości Handlowe".
Zobacz wideo

W październiku 2018 roku InPost oficjalnie ruszył z usługą lodówkomatów, które mają "zmienić zakupowe zwyczaje Polaków". Po kilku miesiącach od startu lodówkomatów firma przemierza się do otwarcia kolejnej usługi - bankopaczkomatów.

nowym pomyśle InPostu dowiedziały się właśnie "Wiadomości Handlowe". Podały, że w polskich miastach pojawiło się już kilkanaście takich maszyn: na razie w Warszawie, Katowicach i Krakowie.

Wybrane maszyny oznaczone logo InPostu są wyposażone w panel przypominający bankomat z logo Planet Cash na ekranie. Obie firmy najprawdopodobniej doszły do porozumienia, zamykając możliwości paczkomatu i bankomatu w jednej maszynie.

Pomysł wydaje się mieć sens, bo paczkomaty bardzo często znajdują się zaraz obok bankomatów, np. w pobliżu centrów handlowych. Takie połączenie może więc odbyć się z korzyścią dla obu firm i ich klientów.

Jak informują dziennikarze, bankopaczkomat, który testowali, pozwala już na nadawanie i odbieranie paczek. W dalszym ciągu nie obsługuje jednak wypłat gotówki i innych czynności bankowych.

Obie firmy na razie nie potwierdzają, ale też nie dementują informacji. Sądząc po reakcji Rafała Brzoski (prezesa InPostu) na Twitterze (podał dalej tekst "Wiadomości Handlowych" i dodał emotikon oznaczający uśmiech z mrugnięciem oka), rychły start nowej usługi InPostu  wydaje się jednak dość prawdopodobny.

Więcej o: