Nieoficjalnie: w polskich miastach staną bankopaczkomaty. Dziennikarze odkryli plany InPostu

Bartłomiej Pawlak
Bankopaczkomaty mają być nowymi urządzeniami InPostu, które - dzięki współpracy z Planet Cash - połączą możliwości bankomatów i paczkomatów. Pierwsze maszyny stoją już w polskich miastach - dowiedziały się nieoficjalne "Wiadomości Handlowe".
Zobacz wideo

W październiku 2018 roku InPost oficjalnie ruszył z usługą lodówkomatów, które mają "zmienić zakupowe zwyczaje Polaków". Po kilku miesiącach od startu lodówkomatów firma przemierza się do otwarcia kolejnej usługi - bankopaczkomatów.

O nowym pomyśle InPostu dowiedziały się właśnie "Wiadomości Handlowe". Podały, że w polskich miastach pojawiło się już kilkanaście takich maszyn: na razie w Warszawie, Katowicach i Krakowie.

Wybrane maszyny oznaczone logo InPostu są wyposażone w panel przypominający bankomat z logo Planet Cash na ekranie. Obie firmy najprawdopodobniej doszły do porozumienia, zamykając możliwości paczkomatu i bankomatu w jednej maszynie.

Pomysł wydaje się mieć sens, bo paczkomaty bardzo często znajdują się zaraz obok bankomatów, np. w pobliżu centrów handlowych. Takie połączenie może więc odbyć się z korzyścią dla obu firm i ich klientów.

Jak informują dziennikarze, bankopaczkomat, który testowali, pozwala już na nadawanie i odbieranie paczek. W dalszym ciągu nie obsługuje jednak wypłat gotówki i innych czynności bankowych.

Obie firmy na razie nie potwierdzają, ale też nie dementują informacji. Sądząc po reakcji Rafała Brzoski (prezesa InPostu) na Twitterze (podał dalej tekst "Wiadomości Handlowych" i dodał emotikon oznaczający uśmiech z mrugnięciem oka), rychły start nowej usługi InPostu  wydaje się jednak dość prawdopodobny.

Więcej o:
Komentarze (21)
Nowy pomysł InPostu? Nieoficjalnie: polskich miastach staną bankopaczkomaty
Zaloguj się
 • misio-kicio

  Oceniono 11 razy 11

  A kiedy PĄczkomaty ?

 • stemp10

  Oceniono 9 razy 5

  InPost to dla mnie najwygodniejsza forma przesyłu.

 • junk92508

  Oceniono 8 razy 4

  Bankomatów to mam masę wszędzie...

  To paczkomatów brakuje...

 • hdtvpolska

  Oceniono 5 razy 3

  Jeżeli to ma być tak, że zamawiam i płacę kartą w takim banko-paczko macie i otwiera się skrytka, to pomył jest genjalny !!!

 • radon13

  Oceniono 6 razy 2

  Bankomatów nie brakuje .

 • tretone

  Oceniono 6 razy 2

  Mogliby dodać opcję przekazu pieniędzy, czyli wpłatomat przyjmujący gotówkę i przekazujący środki do wypłaty we wskazanym innym paczkomacie.

 • blahblah69

  Oceniono 7 razy 1

  Kompletny bezsens. Juz teraz pod paczkomatem czasem trzeba czekac czasem parenascie minut by cos wyjac / nadac. Jak dojda do tego spragnieni gotowki to nie wroze temu dobrze.

 • kruwamac11

  0

  Szykują się na 1000 procentową inflację?

 • wooki74

  0

  Bankopocztopralniosklepotelefonointernetomaty :P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX