Największy turniej w grze Fortnite odbędzie się w Katowicach. Do zgarnięcia 2,5 mln złotych

Na przełomie lutego i marca w Katowicach odbędzie się e-sportowy turniej ESL Katowice Royale - Featuring Fortnite. Na zwycięzców czeka pula nagród o wartości 2,5 mln złotych.
Zobacz wideo

Fortnite to internetowy fenomen. I trudno temu faktowi zaprzeczyć nawet, jesli - tak jak w naszym przypadku - nie do końca się ten fenomen rozumie. Gra studia Epic Games przyciągnęła przed ekrany komputerów, konsol i smartfonów miliony graczy i na nowo zdefiniowała gatunek "battle royale" - tryb gry wieloosobowej, w którym kilkudziesięciu graczy rywalizuje ze sobą aż do momentu, w którym na mapie pozostanie jedna osoba.

Fortnite to również duże pieniądze. I nie mówimy tu jedynie o twórcach gry, którzy wciąż odcinają kupony od sukcesu, ale i o samych graczach, Firma ESL (międzynarodowa liga e-sportowa) oraz studio Epic Games poinformowały właśnie, że już na przełomie lutego w Katowicach odbędzie się turniej Fortnite z pulą nagród sięgającą 2,5 mln zł.

ESL FortniteESL Fortnite fot. DM

Turniej ESL Katowice Royale - Featuring Fortnite! zostanie zorganizowany w ramach IEM Expo 2019. Podczas pierwszego weekendu rozegrana zostanie polska edycja rozgrywek, w której do wygrania będzie ok. 380 tys. zł (23 - 24 lutego), a tydzień później - 1 - 3 marca, odbędzie się turniej międzynarodowy, którego pula wynosi ok. 1,9 mln zł.

Fortnite to gra, która znana jest na całym świecie, a jej fani to niesamowici pasjonaci gamingu. Współpraca z ESL w Katowicach daje nam szansę zaprezentowania niektórych z tych niesamowitych międzynarodowych talentów

- podkreśla Rob Hodson, Esports Manager w Epic Games.

Strefa Fortnite, która zajmie gigantyczną powierzchnię 2500 m2, wyposażona zostanie w 100 komputerów PC i 100 konsol PS4. Wielbiciele gry, którzy zawitają do Katowic, będą mogli nie tylko śledzić zmagania najlepszych graczy, ale również samemu wziąć udział w turniejach otwartych, w których łączna pula nagród wyniesie 200 tys. złotych

Więcej o: