Poznajcie królów mobilności. Oto najlepsze duże i małe laptopy [wybór redakcji]

Nie każdy potrzebuje dużego laptopa do pracy. Mniejsze komputery zapewniają znacznie lepszą mobilność - są lżejsze, bardziej poręczne i wygodne. Zaletą dużych ekranów jest większa ilość złączy, rozmiar klawiatury oraz przejrzystość. Wybieramy modele, które na pewno was nie zawiodą, a do tego kupicie je sporo taniej z okazji Black Friday! mamy coś dla fanów systemu iOS jak i Microstoft.

Laptop ACER Aspire 1 11,6 cali

To bardzo poręczny laptop. Idealna propozycja dla kobiet, gdyż laptop ACER zmieści się nawet w pakownej torebce. Kompaktowe rozmiary i waga piórkowa sprawiają, że zabierzesz go ze sobą wszędzie. Warto podkreślić, że ten modem ma matową matrycę. Co to oznacza? Że nie będziesz już widział swojego odbicia na ekranie, dodatkowo takie rozwiązanie zdecydowanie mniej męczy wzrok. Do zalet można zaliczyć także: oglądanie filmów w jakości 4K, rozdzielczość Full HD, redukcja niebieskiego światła, które najbardziej męczy wzrok, ma mocny i stabilny sygnał bezprzewodowy.  

Laptop ACERLaptop ACER Fot. Materiały partnera

Laptop Lenovo IdeaPad - 15,6 cali

To laptop idealny zarówno do pracy jak i rozrywki. Posiada wgrany nowy system Windows 10, który łączy najlepsze cechy swoich poprzedników - Windows 7 oraz 8. Nowa przeglądarka Edge umożliwia korzystanie z internetu szybko i intuicyjnie, a obsługa ekranów dotykowych znacznie ułatwi pracę. Do tego podświetlana klawiatura, dzięki której mamy świetną widoczność w mroku. 
Warto wspomnieć także o module USB 3.1 to dość nowy standard technologiczny. Prędkość przesyłu danych do 10 Gbit/s jest dwukrotnie większa niż standardu USB 3.0, co pozwala na jeszcze szybszą komunikację między urządzeniami. Przy najwyższej prędkości przeniesienie zawartości 32 GB pendrive'a zajmie jedynie 26 sekund!

Laptop LenovoLaptop Lenovo Fot. Materiały partnera

Apple MacBook Pro - 13 cali

Kolejna propozycja to coś dla fanów ekosystemu Apple. MacBook Pro to flagowy laptop amerykańskiego producenta z ekranem o przekątnej 13 cali. Do wyboru są dwie wersje - z charakterystycznym paskiem zadaniowym Touch Bar lub bez. 

W zależności od wybranej konfiguracji wewnątrz MacBooka znajdzie się wydajny procesor Inlet Core i5 lub i7. Do tego pamięć RAM o pojemności 8 lub 16 GB i dysk SSD o pojemności od 256 GB do 2 TB. Wadą MacBooka Pro może być nieco większa waga niż w przypadku komputera od Microsoftu - 1,37 kg.

Apple MacBook ProApple MacBook Pro fot. materiały partnera

Więcej o: