Komentarze (141)
Nieświadomie "przelała" oszustom 9 tys. zł. Bank odrzucił reklamację
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • pandzl

  Oceniono 6 razy 2

  Dlaczego Bank ma uznać reklamację skoro klienta sama przelała kasę. Od ścigania oszustów jest policja.

 • uploadhelski

  Oceniono 3 razy 1

  bezsensowny tytuł, niepotrzebny (jak zwykle na gazeta.pl) cudzysłów.
  Pisanie ze zrozumieniem? Tak to nazwać

 • aldik1980

  Oceniono 3 razy -1

  Czyli jak ja wezmę kasiurkę od poszkodowanej i dam wyłudzającemu to zostanę skazany na karę przez sąd za współudział a jeżeli to zrobi bank to nawet nie musi zwracać ?

 • baby1

  Oceniono 15 razy -1

  Jeżeli możliwy jest przelew 9000 zł bez autoryzacji transakcji, to usługa bankowa jest do doopy.

 • jugger

  Oceniono 3 razy -1

  najlepiej płacić Blikiem - jak nie można płacić blikiem ja nie płace i biorę za pobraniem

 • brum79

  Oceniono 12 razy -2

  trzeba byc totalnym idiota, zeby sie na to nabrac.

 • arkusza

  Oceniono 4 razy -2

  "przez fałszywą stronę PayU" - i tu jest pies pogrzebany. Konstrukcja tego serwisu zachęca do oszustw. I nie ma co zwalać winy na użytkownika - "bo kliknął","bo nie sprawdził certyfikatu". Na stronę banku wchodzi się po własnoręcznym wpisaniu adresu (w miarę możliwości - najlepiej z "czystego" dedykowanego komputera/ virtualnej maszny przeznaczonego wyłącznie do bankowosci internetowej) a nie przez jakiś zas... serwis przekierowujący.

 • blubrystaregomarycha

  Oceniono 11 razy -3

  Dobrze wiedzieć co to za bank. Na pewno nie założę w nim konta. Powinniście zawsze podawać nazwy banków, które w takich przypadkach wracają pieniądze oszukanym klientom, jak i tych, które nie zwracają. Jak te drugie zaczną tracić klientów, to im rura zmięknie.

 • balcerowicz_musi_wrocic

  Oceniono 9 razy -3

  Trzeba problem zlikwidować u źródła i zabronić wysyłać SMSów z koniecznością wniesienia zapłaty. Odpowiedzialnymi za to, aby takie SMS nie docierały do odbiorców, należy uczynić operatorów sieci komórkowych.

 • pbattk

  Oceniono 14 razy -4

  Oczywiści, że złodzieje nic tu nie zawinili. Okradli klienta tak ładnie, że ani policja ani bank, który z klienta żyje nie widzą w tym żadnego powodu do wszczęcia procedur pomocnych poszkodowanemu lecz raczej obciążą go jeszcze kosztami przelewu. To jest właśnie Państwo "prawa"! Prawa dla złodziei i nierobów!!!

 • wujek_chester

  Oceniono 14 razy -4

  To lepiej trzymać pieniądze w skarpecie, bezpieczniej, skoro z"bezpiecznego" konta bankowego można wyciągnąć kilka tysiaków, a bank nie ponosi za to winy?

 • adellante12

  Oceniono 13 razy -5

  Millenialsi to jednak banda bezmyślnych kretynów. jedyne czego się uczą to działania w grupie i w mediach społecznościowych. Dzięki temu banda kretynów zachowuje się jak ławica sledzi.

 • lux_12

  Oceniono 17 razy -11

  Bank powinien uznać reklamację. Skoro tego nie zrobił, należy go czym prędzej opuścić, bo to hiena. Nie twierdzę, że banki to instytucje charytatywne, ale to, w jaki sposób prowadzi politykę wobec klientów wpływa na renomę instytucji. Mój bank w trymiga, po zrobieniu przeze mnie transakcji na trefnej stronie i skradzeniu danych z karty, wysłał mi smsa, że prewencyjnie zablokował mi konto i mam się natychmiast do nich zgłosić. Dane i kasę ukradli mi oszuści z mojej winy, a jednak bank oddał mi kasę i w ciągu 3 dni wymienił kartę płatniczą na nową.

 • domektomek

  Oceniono 17 razy -13

  Nigdy nie płacę przez telefon.
  Nigdy nie przelewam opłat przez domowy internet, a z internetu nawet nie zaglądam na moje konto.
  I to właśnie uważam za najlepsze zabezpieczenie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX