Windows 10 umożliwi odłożenie aktualizacji. Brak tej funkcji denerwował użytkowników

Wielu użytkowników Windowsa 10 czekało na tą wiadomość od dawna. Microsoft pozwoli na przekładania aktualizacji w systemie Windows 10. Instalowanie łatek nie będzie już wymuszane, co pomoże uchronić użytkowników przez wadliwymi aktualizacjami.

Dotychczas system Windows 10 wymuszał instalowanie najnowszych aktualizacji poprzez usługę Windows Update. Przynajmniej w "Dzisiątce" w wersji Home, bo Pro i Enterprise mieliśmy możliwość odroczenia aktualizacji.

Niestety ta nadgorliwość Microsoftu w dbaniu o jak najświeższe łatki na naszych komputerach często kończyła się bardzo źle. Tak było chociażby w październiku 2018 roku, gdy wydano dużą aktualizację October 2018 Update.

Wiele osób, które zainstalowało (lub wymusił to system) aktualizację skarżyło się później, że z dysku "wyparowują" istotne pliki. Doszło do tego, że Microsoft aktualizację wycofał i po zdiagnozowaniu i naprawieniu problemu wydał jeszcze raz.

Już niedługo podobnych problemów będą mogli uniknąć także użytkownicy korzystający z Windowsa 10 w wersji Home. Testerzy sprawdzający niewydane jeszcze wersje systemu w ramach programu Insider donoszą, że Microsoft zdecydował się na dodanie 35-dniowego terminu odroczenia instalacji aktualizacji.

Co ciekawe, jeszcze w styczniu mówiło się, że Microsoft planuje taką funkcję wprowadzić, z tym że okres odroczenia miał wynosić 7 dni. Najwyraźniej gigant z Redmond zmienił zdanie i postanowił dać trochę więcej czasu osobom, które np. obawiają się, że aktualizacja w pierwszych dniach po wydaniu może powodować problemy z komputerem. Teraz będą mogli upewnić się, że u osób, które zdecydowały się na instalację wszystko działa, jak należy i dopiero wtedy pobrać łatkę.

Warto przypomnieć też, że Microsoft ma też w planach dodanie do Windowsa 10 narzędzia, które automatycznie odinstaluje aktualizację systemu, jeśli ta będzie powodowała problemy. Wtedy system sam miałby odczekać 30 dni i po tym czasie podjąć ponowną próbę instalacji aktualizacji.

Zastanawiam się tylko, dlaczego Microsoft poszedł po rozum do głowy tak późno. W końcu od wydania Windowsa 10 minęło już ponad 3,5 roku, a wielu użytkowników straciło już do niego cierpliwość.

Więcej o:
Komentarze (16)
Windows 10 umożliwi odłożenie aktualizacji systemu w Windows Update
Zaloguj się
 • farcry3

  Oceniono 10 razy 8

  Cały czas WIN 10 to wersja beta

 • twzelnik

  Oceniono 7 razy 7

  Co za szczęście!
  Teraz MS będzie wprowadzał udogodnienia, które zabrał kilka wersji wcześniej.

 • kevinjohnmalcolm

  Oceniono 6 razy 6

  W10 pozwoli na opóźnienie aktualizacji, ale absolutnie nie ma mowy o rezygnacji z łatki, która sprawia problemy. Można opóźnić rozwalenie systemu, ale nie można z niego zrezygnować.

 • sommers

  Oceniono 7 razy 5

  Skoro była taka wielka wojna o zwykłe ciasteczka, warto aby regulacje prawne obejmowały również te yebane i wieczne aktualizacje.

  Windows to jedno, ale taki np. Skype to jest dopiero totalna patologia.
  Dość, że aktualizuje się to tysiąc razy dziennie, to kończy się to kraszem, albo zużyciem 100% CPU.

 • tokugawa-live

  Oceniono 4 razy 4

  To niewątpliwie wielkie osiągnięcie. Zobaczę czy 'odroczenie' będzie stabilne i ile pamięci będzie wymagało - jak się uda to może nawet zaktualizuję win7 :)

 • pioterek

  Oceniono 6 razy 4

  Nie aktualizuję. Windows za każdym razem próbował potem się wywalał i robił rolback. I tak do bólu przy każdym stracie. Nawet na sprzęcie do którego nie ma już sterowników.

 • jar_i_mir

  Oceniono 2 razy 2

  Jeszcze tylko nauczą się robić aktualizacje bez restartu systemu, usuną inwigilację i przyjmą do wiadomości, że komputer jest własnością użytkownika a nie ich i będzie OK.

 • Konrad Nowak

  Oceniono 4 razy 2

  Mój komp z każdą aktualizacją działa gorzej. Oni specjalnie to robią żeby przyspieszac kupno nowego

 • andrzejkot79

  Oceniono 1 raz 1

  Najlepszym rozwiązaniem na kłopoty z Windowsem jest:
  1) sprzedanie komputera z Windowsem
  2) skasowanie konta Microsoft
  Polecam każdego. Na skasowanie konta trzeba zaczekać 60 dni, ale później ma się spokój. Nigdy więcej tego shitu. Pozdrawiam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX