Zegarek sportowy męski - jaki wybrać? Przegląd modeli w najlepszych cenach

Zegarki sportowe zdają się być wypierane przez takie rozwiązania jak smartband czy smartwatch, które oferują większą funkcjonalność. Niemniej za zegarkiem sportowym przemawia uniwersalność i klasyczny wygląd. Wybraliśmy najciekawsze modele znanych marek w dobrych cenach.

Zegarek sportowy, smartwatch czy smartband? 

W zależności od naszych potrzeb, na rynku znajdziemy wiele rozwiązań, wśród których zegarek sportowy oferuje najmniej funkcji dodatkowych. Niemniej jego uniwersalny wygląd sprawia, że bez problemu możemy nosić go nie tylko podczas treningu, a stosunkowo niewysoka cena - w porównaniu z inteligentnymi zegarkami czy opaskami - dodatkowo przemawia na jego korzyść. Warto zastanowić się, jakiego typu gadżetu potrzebujemy, ponieważ nawet wśród samych zegarków sportowych możemy liczyć na różnorodność. Na rynku znajdziemy modele z pulsometrem, wodoodporne, z nawigacją GPS i z szeregiem innych funkcji dodatkowych. Warto wziąć pod uwagę również materiał, z jakiego został wykonany - zegarek powinien być lekki, ale jednocześnie wytrzymały. 

Do czołowych producentów zegarków sportowych należą Garmin, Polar oraz Suunto, ale na rynku znajdziemy również modele takich marek jak Xiaomi, Garett czy Beurer. 

Jeżeli zależy nam na mniejszym, prostym urządzeniu, możemy również zdecydować się na smartband. Do jej głównej funkcjonalności należy monitorowanie aktywności oraz odbieranie powiadomień ze smartfonu. O wiele szerszą funkcjonalność będzie miał smartwatch. Warto jednak zwrócić uwagę, że większość modeli dostępnych na rynku nie jest skierowana do sportowców, stąd np. znacznie mniejsza odporność na uszkodzenia tego typu gadżetu. 

Zobacz także klasyczne zegarki o sportowym charakterze:

Więcej o: