Netflix, HBO GO czy Prime Video? Porównujemy najpopularniejsze aplikacje VOD [WIDEO]

Daniel Maikowski
To nie telewizor i laptop, ale smartfon staje się głównym ekranem, na którym oglądamy dziś nasze ulubione filmy i seriale. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej trzem najpopularniejszym aplikacjom VOD. Która z nich jest najlepsza?
Zobacz wideo

[Jeśli chcecie dowiedzieć się zdecydowanie więcej o najpopularniejszych aplikacjach VOD, ich wadach i zaletach, to koniecznie obejrzyjcie wideo, które znajduje się powyżej]

NETFLIX - to zdecydowanie najpopularniejszy serwis streamingowy na świecie. Posiada przejrzystą i intuicyjną aplikację, która jest przy tym szybka. Netflix osiągnął też absolutne mistrzostwo w dziedzinie kompresji wideo. Oznacza to, że ulubione filmy i seriale możemy oglądać bez większych problemów nawet, gdy jakość połączenia z internetem jest kiepska.

Co obejrzysz na Netfliksie? "House of Cards", "Breaking Bad", "Narcos".

HBO GO - w porównaniu z Netfliksem aplikacja HBO GO prezentuje się dość przeciętnie. Jest mniej przejrzysta, a do tego wolniejsza. HBO GO to jednak fenomenalna biblioteka filmów i seriali, do których wiele produkcji oryginalnych Netfliksa się nie umywa. 

Co obejrzysz na HBO GO? "Gra o tron", "Detektyw", "Rodzina Soprano".

AMAZON PRIME VIDEO  - zalety Amazon Prime Video to bardzo dobra jakość dźwięku i obrazu oraz możliwość pobrania wybranych produkcji do pamięci smartfona. Wady? Nie wszystkie filmy i seriale posiadają napisy lub lektora w języku polskim.

Co obejrzysz na Prime Video? "Człowiek z wysokiego zamku", "The Grand Tour".

Więcej o: