Założyciel WhatsAppa znów wzywa użytkowników, aby usunęli konta na Facebooku

Brian Acton, założyciel WhatsAppa namawia użytkowników do usunięcia ich kont na Facebooku. To nie pierwszy raz, gdy Acton stanowczo odradza korzystanie z największej platformy społecznościowej świata.
Zobacz wideo

Brian Acton, jeden z założycieli komunikatora WhatsApp, znów namawia do usunięcia konta na Facebooku. Miał do tego świetną okazję podczas przemówienia na Uniwersytecie Stanforda. Na temat Facebooka Acton wypowiedział się, opowiadając historię swojego rozstania z komunikatorem, którego jest współzałożycielem.

Gwoli przypomnienia, WhatsApp został sprzedany w 2014 właśnie Facebookowi. Acton opuścił WhatsAppa w 2017 roku po konflikcie z CEO Facebooka Markiem Zuckerbergiem i ówczesną szefową operacyjną serwisu Sheryl Sandberg.

Kilka dni temu, podczas konferencji na uniwersytecie Brian Acton namawiał studentów do rozstania się z serwisem Marka Zuckerberga. Przekonywał, że Facebook nie najlepiej dba o prywatność swoich użytkowników. Co gorsza, przedkłada nad nią monetyzację serwisu.

I dajemy im możliwości. To niedobrze. Kupujemy ich produkty. Logujemy się na ich stronach. Skasujcie Facebooka!

- mówił Brian Acton podczas swojego wystąpienia na Uniwersytecie Stanforda.

Przy okazji Acton skrytykował też firmy Apple i Google. Jak twierdzi, internetowi giganci nie powinni decydować o tym, co należy zakwalifikować jako mowę nienawiści i zablokować dla internautów.

Aby być brutalnie szczerym, otwarte sieci walczą o możliwość decydowania o tym, co jest mową nienawiści, a co nie. ... Apple usiłuje decydować, co jest dobrą aplikacją, a co złą. Google boryka się z pytaniem, która strona internetowa jest dobra, a która zła. Firmy te nie są przygotowane do podejmowania takich decyzji

- tłumaczył Acton.

To nie pierwszy raz, kiedy Brian Acton nieprzychylnie wypowiada się o Facebooku. Od jego odejścia w 2017 roku podobnych sytuacji było więcej. Ostatnio nakłaniał do kasowania kont na Facebooku po głośnej aferze Cambridge Analytica na początku 2018 roku.

Więcej o: