Akcje CD Projektu znów szybują w górę. Są najdroższe od sierpnia. Firma zapowiedziała otwarcie sklepu

Daniel Maikowski
To znakomity początek miesiąca dla CD Projektu. Akcje najbardziej znanego polskiego producenta gier szybują w górę. Firma poinformowała również, że planuje otwarcie sklepu.
Zobacz wideo

We wtorek akcje CD Projekt RED na warszawskiej giełdzie osiągnęły poziom 212 zł i są najdroższe od sierpnia 2018 roku.To efekt bardzo dobrych wyników finansowych, którymi firma pochwaliła się w ubiegłym tygodniu, jak również zapowiedzi mobilnej wersji gry "Gwint" na smartfony z Androidem oraz iOS.

Nadzieje inwestorów rozbudziły też ostatnie wypowiedzi prezesa firmy Adama Kicińskiego dotyczące targów E3 2019 w Los Angeles, czyli najważniejszej na świecie imprezy dedykowanej grom i graczom.

Chcemy, żeby tegoroczne E3 były najważniejsze w historii. Planujemy mocny show, żeby te targi były lepsze niż najważniejsze dotychczas dla nas w ubiegłym roku

- stwierdził Adam Kiciński.

Nie jest tajemnicą, że to właśnie w Los Angeles poznamy nowe szczegóły dotyczące Cyberpunk 2077, jednej z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat. Być może poznamy też oficjalną datę jej premiery.

Akcje CD Projekt SAAkcje CD Projekt SA fot. Investing.com

CD Projekt RED otworzy własny sklep

We wtorek CD Projekt zapowiedział również otwarcie sklepu. "Czekaliśmy, aż skończy się Prima Aprilis, by podzielić się z wami wspaniałą informacją: w najbliższych tygodniach otworzymy sklep CD Projekt RED. Miejcie oczy otwarte. Kolejne informacje wkrótce" - czytamy we wpisie opublikowanym na Twitterze.

Nie chodzi bynajmniej o sklep z grami. CD Projekt posiada zresztą w portfolio cyfrowy sklep GOG.com, w którym sprzedaje zarówno swoje gry, jak również tytuły innych producentów. W jednym z komentarzy do swojego wpisu firma wyjaśniła, że tym razem chodzi o tzw. "merchandise store".

Możemy się więc spodziewać, że w  nowym sklepie firma będzie sprzedawać gadżety związane ze swoimi najpopularniejszymi grami - serią "Wiedźmin", "Gwintem" oraz "Cyberpunk 2077". Chodzi o takie produkty, jak maskotki, plakaty, puzzle czy też gry planszowe.

Spór z Andrzejem Sapkowskim wciąż bez rozstrzygnięcia

Bez rozstrzygnięcia wciąż pozostaje natomiast spór z Andrzejem Sapkowskim. Na początku października ubiegłego roku CD Projekt opublikował komunikat, w którym poinformował, że znany pisarz domaga się 60 mln zł za prawa do powieści "Wiedźmin", na podstawie której CD Projekt RED stworzył swoją serię gier.

W styczniu tego roku "Puls Biznesu" informował, że  strony są bliskie porozumienia. "Do miesiąca powinna się pojawić informacja, jakie jest rozwiązanie. Jest szansa na ugodę, ale to jeszcze nie jest przesądzone" - mówił informator gazety. Póki co, CD Projekt nie potwierdził jednak, że doszło do jakiejkolwiek ugody.