Dowód rejestracyjny możemy mieć w smartfonie. Ministerstwo aktualizuje aplikację mObywatel

Aplikacja mObywatel została właśnie zaktualizowana o funkcję mPojazd. Dzięki temu kierowcy mają dostęp do dowodu rejestracyjnego i OC pojazdu z poziomu aplikacji w smartfonie.
Zobacz wideo

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło zapowiadaną już wcześniej funkcję mPojazd. Jest to dowód rejestracyjny i polisa OC w formie elektronicznej, którą można wyświetlić na smartfonach i innych urządzeniach mobilnych.

mPojazd, czyli dowód rejestracyjny w smartfonie

Funkcja mPojazd, która jest odzwierciedleniem danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym, polisie OC i karcie pojazdu, została dodana w formie aktualizacji do działającej już wcześniej aplikacji mObywatel. Oznacza to, że właściciele pojazdów mogą skorzystać z tej samej aplikacji, która umożliwia potwierdzenie tożsamości na poczcie czy w sklepie.

Z usługi mogą korzystać osoby, które są właścicielami lub współwłaścicielami pojazdów. A więc ci, którzy są zarejestrowani w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) jako posiadacze samochodów, motorów, skuterów itd. Oznacza to, że w aplikacji nie zobaczysz samochodów wypożyczonych, firmowych czy leasingowanych

- tłumaczy Ministerstwo Cyfryzacji na swojej stronie.

Funkcja mPojazd w aplikacji mObywatelFunkcja mPojazd w aplikacji mObywatel fot. zdjęcia z Google Play / Ministerstwo Cyfryzacji

Aplikacja umożliwia przechowywanie danych kilku różnych pojazdów. Po wybraniu tego konkretnego z listy program pokaże m.in. nazwę ubezpieczenia, serię i numer polisy, okres ubezpieczenia oraz jego wariant, a także dane z dowodu rejestracyjnego: m.in. numer rejestracyjny, markę, model, rok produkcji, numer VIN czy termin badania technicznego.

Aplikacja przypomni o wykonaniu przeglądu

Dodatkową zaletą funkcji mPojazd jest możliwość łatwego sprawdzenia, ile dni pozostało do wygaśnięcia aktualnego badania technicznego. Co więcej, na miesiąc przed końcem aplikacja wyśle powiadomienie, czym przypomni o wykonaniu kolejnego przeglądu.

Od października nie musimy już zabierać ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu. Mimo wszystko mPojazd może przydać się chociażby podczas do spisania danych po drobnej stłuczce. Ponadto aplikacja pozwala na łatwe podzielenie się danymi z innym użytkownikiem aplikacji mObywatel za pomocą kodu QR.

Funkcję mPojazd znajdziecie w aplikacji mObywatel na smartfonyAndroidem i iOS. Aby z niej skorzystać, konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego.

Czytaj też: Wchodzą nowe dowody osobiste. Po latach oczekiwania jest elektroniczny chip

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (64)
Aplikacja mPojazd, czyli dowód rejestracyjny w smartfonie. Ministerstwo aktualizuje aplikację mObywatel
Zaloguj się
 • Dobra Zmiana

  Oceniono 10 razy 4

  Po jaką cholerę skoro dowód rejestracyjny nie musi być okazywany do kontroli drogowej?

 • mike1976

  Oceniono 12 razy 2

  W obecnej, katotalibskiej, pisuarowej Wolsce, instalacja appki z tak szerokimi uprawnieniami, firmowanej przez reżim, jest oznaką co najmniej naiwności instalującego. Jeśli nie kretynizmu.

 • Oceniono 1 raz 1

  A w moim przypadku aplikacja wyświetla głupoty. Samochód w tej aplikacji nie ma przeglądu od ponad roku, co jest oczywiście bzdurą. A jeśli dane są nie pewne to zwyczajnie aplikacja jest bezużyteczna.

 • fruqo3

  Oceniono 15 razy 1

  Aha, czyli mam sobie zainstalować w telefonie aplikacje dzięki której nasz faszystowki rząd będzie jasna tacy miał podaną moją lokalizacje i będzie mógł mnie podsłuchiwać. Wiem, teraz tez może. Ale ja tym koorvom tego nie ułatwię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX