Chcesz odkryć tajniki kosmosu i zdobyć unikalną wiedzę? Oto cztery darmowe aplikacje dla ciekawych świata [WIDEO]

Daniel Maikowski
Smartfon to nie tylko narzędzie komunikacji i przenośna konsola do gier. Istnieje mnóstwo aplikacji, które pozwolą wam poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin. Zupełnie za darmo.
Zobacz wideo

[Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o najciekawszych aplikacjach popularnonaukowych oraz ich wadach i zaletach, to koniecznie obejrzyjcie wideo, które znajduje się powyżej]

TED - aplikacja pozwoli nam zdobyć wiedzę z przeróżnych dziedzin - od historii, przez politykę, biznes, a skończywszy na psychologii czy technologiach. Na platformie znajdziemy tysiące wykładów i warsztatów, których autorami są uznani eksperci. Materiały te są dostępne w formie podcastów audio oraz wideo.

DailyArt - aplikacja każdego dnia prezentuje dzieło wybitnego malarza wraz z przydatnymi ciekawostkami na jego temat. Jednego dnia możemy więc dowiedzieć się czegoś więcej o Słonecznikach van Gogha, a innego o malarstwie Claude'a Moneta. DailyArt to 1300 dzieł sztuki, 750 artystów oraz 360 muzeów.

NASA -  aplikacja dla osób zainteresowanych tematyką kosmosu i astronomii. Znajdziemy tu niesamowite zdjęcia satelitarne, unikalne nagrania wideo (również w rozdzielczości 4K), jak również szereg na temat działalności instytucji, która odkrywa przed nami największe tajemnice kosmosu.

Curiosity - aplikacje daje nam dostęp do ponad 5000 inspirujących artykułów z różnych dziedzin. Niektóre z nich w prosty sposób tłumaczą trudne zagadnienia. Inne obalają pseudonaukowe mity. Znajdziemy tu również edukacyjne filmy przygotowane w przystępnej formie oraz quizy, które sprawdzą naszą wiedzę.

Więcej o: