Xiaomi otworzyło w Warszawie nowy salon. Największy w Polsce i jeden z największych w Europie

Bartłomiej Pawlak
Xiaomi idzie za ciosem i otwiera kolejny własny salon w Polsce. Firma chwali się, że jest to największy punkt sprzedaży w naszym kraju i jednocześnie już drugi znajdujący się w stolicy. Xiaomi przygotowało z tej okazji atrakcyjne promocje, a w warszawskiej Galerii Młociny pojawiły się tłumy odwiedzających.
Zobacz wideo

W czwartek po wielu miesiącach oczekiwania otwarto warszawską Galerię Młociny znajdującą się tuż obok wejścia do końcowej stacji I linii metra w stolicy. Pomimo niefortunnego terminu i niezbyt przyjaznej pogody na miejscu pojawiły się ogromne tłumy.

Wraz z otwarciem galerii na mapie stolicy pojawiło się wiele nowych sklepów. Jednym z nich był kolejny już salon Xiaomi w Polsce. We własne sklepy Xiaomi (Mi Store) inwestuje już od jakiegoś czasu (podobnie, jak np. Samsung, a ostatnio do tego grona dołączył również Huawei).

Xiaomi otworzyło największy sklep w PolsceXiaomi otworzyło największy sklep w Polsce fot. materiały prasowe Xiaomi

To obecnie ósme takie miejsce w Polsce i już drugie w Warszawie. Wcześniej Xiaomi otworzyło również Mi Store m.in. w stołecznej Arkadii. Jak chwali się jednak chińska firma, sklep w Galerii Młociny jest wyjątkowy. Przede wszystkim ze względu na to, że jest dziś największym salonem Xiaomi w Polsce i jednym z kilku największych w całej Europie.

Powierzchnia lokalu to 170 metrów kwadratowych. Mi Store nie jest więc aż tak duży, jak znajdujący się w warszawskiej Arkadii salon Huawei (prawie 230 m kw.), ale jego powierzchnia wydaje się wystarczająca. W środku znalazło się bowiem miejsce dla tzw. experience zone, a więc przestrzeni, w której klienci mogą samodzielnie przetestować telewizor, automatyczny odkurzacz, oczyszczacze powietrza i inne elementy wyposażenia domu od Xiaomi. To właśnie drugi z wyróżników salonu.

Xiaomi otworzyło największy sklep w PolsceXiaomi otworzyło największy sklep w Polsce fot. materiały prasowe Xiaomi

Co więcej, jeszcze przez przynajmniej dwa tygodnie w Galerii Młociny będzie funkcjonowała oddzielna przestrzeń experience zone o powierzchni ok. 400 m kw., gdzie fani marki mogą za darmo sprawdzić elektryczne pojazdy Xiaomi. Znalazł się tam m.in. Ninebot Gokart Kit, który do sprzedaży trafi w najbliższym czasie, a na razie testować go można na specjalnie przygotowanym torze.

Xiaomi otworzyło Mi Store w Galerii MłocinyXiaomi otworzyło Mi Store w Galerii Młociny fot. materiały prasowe Xiaomi

Mi Store, podobnie jak cała Galeria Młociny jest otwarty od czwartku i czynny w godzinach 10-22. Na otwarciu pojawiły się tłumy odwiedzających, bo Xiaomi dla pierwszych osób tradycyjnie przygotowało bardzo ciekawe promocje. Najbardziej atrakcyjne zniżki sięgnęły 1000 zł.

Czytaj też: Xiaomi Mi 9 to najlepiej wyceniony flagowiec na rynku. Ale czy warto go kupić?