Po "Wiedźminie" kolejna polska gra na podstawie książki. Tym razem Stanisława Lema

Starward Industries chce stworzyć grę opartą na twórczości Stanisława Lema. Studio wykupiło już licencję na wykorzystanie jednej z książek polskiego autora science-fiction. Na razie nie wiadomo której, ale ma chodzić o jeden z najbardziej znanych i świetnie sprzedających się tytułów.
Zobacz wideo

Trylogia "Wiedźmin" stworzona przez CD Projekt na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego odniosła ogromny sukces nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Podobnym tropem chce pójść studio Starward Industries, które pracuje już nad grą opartą o książkę Stanisława Lema.

Twórczość Stanisława Lema pojawi się w grze komputerowej

Starward Industries poinformowało na konferencji prasowej, że jest właśnie w trakcie prac nad nową grą opartą na twórczości Stanisława Lema. Studio pozyskało już licencję od spadkobierców pisarza, która przewiduje także revshare (dzielenie się zyskami ze sprzedaży) w przyszłości.

Nie jest jasne, na podstawie której z książek Lema powstanie gra. Wiadomo jedynie, że chodzi o bardzo znany i świetnie sprzedający się tytuł. Sama produkcja Starward Industries będzie grą fabularną typu FPP (akcja widziana z perspektywy pierwszej osoby) opowiadającą o losach astronautów, którzy podczas misji muszą poradzić sobie z niespodziewanym niebezpieczeństwem.

Gra zostanie oparta o silnik Unreal Engine 4 od Epic Games. Będzie to tzw. gra "indie" (zupełnie niezależna gra stworzona przez mały zespół), a studio będzie celować w segment premium. Budżet gry jest niewielki (ale typowy dla tego typu produkcji) i ma wynosić kilka milionów złotych. Dla porównania "Wiedźmin 3" kosztował ponad 300 mln zł, a szalenie popularne GTA V 265 mln dolarów (nieco ponad miliard złotych).

Przy produkcji biorą udział doświadczeni twórcy

Za stworzenie gry odpowiada niezależne studio Starward Industries. Jego prezesem jest Marek Markuszewski, który pracował wcześniej w CD Projekt Red. Przy produkcji gry opartej o twórczość Lema mają pracować doświadczeni programiści, którzy brali udział w tworzeniu gier m.in. dla CD Projektu.

Na razie nie wiadomo, kiedy zadebiutuje nowa gra. Twórcy przyznają jedynie, że będzie dostępna równocześnie na komputerach oraz konsolach obecnej i nadchodzącej generacji. Zważywszy na to, że te drugie mają wyjść już w przyszłym roku można spodziewać się, że tytuł jest już bardzo blisko.

Czytaj też: Dziś mija 100 lat odkąd potwierdzono prawdziwość ogólnej teorii względności Alberta Einsteina

Więcej o: