Na Cyberpunk 2077 jeszcze chwilę poczekamy. Premiera najwcześniej w 2020 roku?

Osoby, które nie mogą doczekać się kolejnego głośnego tytułu od CD Projekt mogą poczuć się zawiedzione. Ceniony dziennikarz branżowy twierdzi, że Cyberpunk 2077 na pewno nie zadebiutuje w tym roku. Realny termin premiery to 2020 rok.
Zobacz wideo

Atmosfera wokół "Cyberpunk 2077" jest coraz gorętsza. CD Projekt podobno kończy już prace nad grą i szykuje się do targów E3, które mają być najważniejszymi w historii polskiego studia. Pomimo, że prace nad grą są prowadzone od wielu lat, jedną z największych niewiadomych wciąż pozostaje data premiery.

Cyberpunk 2077 nie w 2019, a w 2020 roku?

Do wypuszczenia głośnego tytułu szykują się też gracze na całym świecie. Dlatego w sieci pełno jest plotek na temat możliwej daty premiery. Nieoficjalnie mówiło się, że CD Projekt prawdopodobnie miałby zdecydować się na premierę w listopadzie 2019 roku. W końcu, jak sam przyznał pod koniec marca, prace nad grą są już na bardzo zaawansowanym poziomie. 

Niestety może okazać się, że na "Cyberpunk 2077" poczekamy nieco dłużej. Jedna z najlepiej poinformowanych osób w branży gier, Jason Schreier z serwisu Kotaku twierdzi, że nowy tytuł polskiego studia nie ma szansy zadebiutować w tym roku.

"Nie wiem, gdzie widzieliście tę plotkę, ale Cyberpunk absolutnie nie wyjdzie w tym roku" - napisał na Twitterze.

CD Projekt szykuje na czerwiec niespodzianki

Jeśli Schreier się nie myli "Cyberpunk 2077" zadebiutuje prawdopodobnie w przyszłym roku. Prawdopodobnie - pomimo, że prace są bardzo zaawansowane - CD Projekt potrzebuje więcej czasu na przygotowanie się do rynkowej premiery. 

CD Projekt przyznaje, że tegoroczne targi E3 w Los Angeles (odbywają się w pierwszej połowie czerwca) mają być najważniejszymi w historii firmy. Podobno studio szykuje na to wydarzenie kilka niespodzianek. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się też, że to właśnie w Kalifornii "Cyberpunk 2077" będzie po raz pierwszy pokazywany w przestrzeni publicznej.

"Cyberpunk 2077" ma być największą grą wydaną do tej pory przez polskie studio. Przy jego produkcji stale pracuje 400 osób, a więc o 150 więcej niż w przypadku hitowego "Wiedźmina 3". CD Projekt sam deklaruje jednak, że nowy tytuł będzie jeszcze większy niż hitowa gra oparta na powieści Andrzeja Sapkowskiego.

Czytaj też: Po "Wiedźminie" kolejna polska gra na podstawie książki. Tym razem Stanisława Lema