LOT wystartował z połączeniem Warszawa-Miami. To już piąte lotnisko w USA

W sobotę 1 czerwca LOT wystartował z nowym dalekodystansowym połączeniem Warszawa - Miami. Jest to już piąta trasa ze stolicy Polski do USA i jeden z najdłuższych bezpośrednich lotów polskiej linii. Rejs do Miami trwa około 10 godzin, a powrotny ponad 11 godzin.
Zobacz wideo

W południe z Warszawy odleciał pierwszy rejsowy samolot PLL LOT do Miami na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. To piąte lotnisko w USA, do którego można dotrzeć bezpośrednio z Polski. LOT latał już wcześniej do Nowego Jorku (na lotniska JFK i Newark), Chicago i Los Angeles.

Połączenia LOT-u do i z Miami będą realizowane w każdy poniedziałek, środę, piątek i sobotę. Starty z Lotniska Chopina w Warszawie planowane są na godzinę 12:05, a lądowanie w Miami o 17:30 czasu lokalnego. Z Florydy pasażerowie wystartują rejsem wieczornym o godzinie 20:05, żeby wylądować w Warszawie o 12:15.

Rejs do Miami rozkładowo trwa 10 godzin i 10 minut. W drodze powrotnej czas przelotu jest dłuższy i wynosi 11 godzin i 25 minut. Połączenie obsługują największe samoloty we flocie przewoźnika - Boeingi 787 Dreamliner.

Przykładowa rezerwacja na bezpośredni lot na trasie Warszawa - MiamiPrzykładowa rezerwacja na bezpośredni lot na trasie Warszawa - Miami fot. screen ze strony PLL LOT

Czytaj też: W 24 minuty do Lublina! Sprawdzamy, po co LOT-owi nowe połączenie krajowe

Przedstawiciele przewoźnika wskazują, że Miami to bardzo atrakcyjny kierunek. Połączenie wpisuje się także w kampanię #BezWizDoUSA, której LOT jest jednym z inicjatorów. Polska jest blisko zejścia poniżej progu trzech procent odmów wizowych, który pozwoli zakwalifikować się do Visa Waiver Program, czyli programu ruchu bezwizowego. Liczy się wynik do 30 września, czyli końca amerykańskiego roku budżetowego. Obecnie Florydę zamieszkuje prawie pół miliona osób pochodzenia polskiego. Miami to też jedno z największych lotnisk i portów morskich w USA

Tym samym pragniemy zachęcić naszych rodaków do podróżowania między Polską i Miami oraz do składania wniosków o wizę jeszcze w tym miesiącu" - mówi rzecznik przewoźnika Adrian Kubicki. Podkreśla także, że Floryda może być bardzo atrakcyjnym kierunkiem podróży zarówno dla biznesu, jak i dla turystów. - Floryda jest nazywana słonecznym stanem i ma wiele do zaoferowania turystom

- stwierdził Adrian Kubicki.

Od początku 2016 roku PLL LOT rozbudowuje swoją siatkę połączeń. Od tego czasu przewoźnik obsługuje trasy między innymi do Tokio, Seulu i Singapuru, a także z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. Bezpośrednie połączenia ze Stanami Zjednoczonymi (Chicago) są oferowane także z Krakowa.

Rozbudowywana jest także siatka europejskich połączeń i średniodystansowych połączeń. Samoloty LOT-u latają między innymi do stolicy Kazachstanu, Nursułtanu (dawniej Astany), a także do Tel Awiwu w Izraelu.

W ubiegłym roku Polskie Linie Lotnicze LOT przyniosły ponad 200 milionów złotych zysku i przewiozły dziewięć milionów pasażerów. W tym roku przewoźnik chce przewieźć ponad 10 milionów osób.

Czytaj też: LOT odebrał nowy samolot Boeing 787-9 Dreamliner. Będzie więcej bezpośrednich lotów dalekiego zasięgu

Więcej o: