Odkurzacz ręczny - jak wybrać najlepszy i czy warto go kupić? Podpowiadamy!

Zastanawiasz się, czy warto kupić odkurzacz ręczny? Ma on wiele zalet, ale musisz wybrać odpowiedni model. Podpowiemy ci, jak to zrobić. Zobacz!

Odkurzacz ręczny - czy warto? 

Odkurzacz ręczny jest mały, lekki i przenośny. Najczęściej stosuje się go do czyszczenia małych, trudno dostępnych powierzchni. Często wykorzystywany jest do odkurzania tapicerki w samochodzie albo trudnych do wyczyszczenia sofy i foteli. Sprawdzi się też w podróży albo do wyczyszczenia zakamarków pokoju, do których standardowy odkurzacz nie ma dostępu. Jeśli przekonują cię te zastosowania, to zobacz na co powinno się zwracać uwagę podczas zakupu odkurzacza ręcznego! 

Jak kupić dobry odkurzacz ręczny? 

Zasilanie

Na rynku dostępne są dwa rodzaje odkurzaczy ręcznych - zasilane przewodem oraz modele bezprzewodowe. Niektóre (idealne do samochodu) są odkurzacze z możliwością zasilania poprzez zapalniczkę w samochodową. Oczywiście praktyczniejsze są modele bezprzewodowe, gdyż możesz ich używać wszędzie! 

Czas pracy 

Ważnym parametrem jest czas pracy urządzenia. Zazwyczaj bezprzewodowe modele odkurzaczy ręcznych wytrzymują maksymalnie około 30 minut. Jeśli zależy ci na dłuższym czasie pracy, to zainwestuj w model zasilany przewodowo lub na samochodową zapalniczkę. 

Moc 

Wiadomo - im większa moc odkurzacza, tym lepiej, ale należy też pamiętać, że zwiększenie mocy może prowadzić do szybszego rozładowywania się akumulatora. 

Wielkość pojemnika gromadzącego zabrudzenia 

To również ważna rzecz, szczególnie jeśli planujesz czyścić większą powierzchnię oraz nie chcesz, co chwila czyścić zbiornika na zabrudzenia. Jednak większy pojemnik, zwiększa też masę całego urządzenia. 

Dodatkowe końcówki 

Zazwyczaj odkurzacze są też wyposażone w dodatkowe końcówki, które dopasowane są do rodzaju czyszczonej powierzchni. 

Poniżej znajdziesz kilka naszych propozycji odkurzaczy ręcznych, w które warto zainwestować! 

Więcej o: