Maszynki do popcornu: idealne na imprezy i domowe wieczory filmowe. Jaką wybrać?

Uwielbiasz jeść prażoną kukurydzę? Jeśli tak, to maszynki do popcornu będą dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Dzięki nim możesz jeść popcorn zawsze, kiedy tylko masz ochotę! Zobacz, jaką maszynkę wybrać i jakie są jej zalety!

Maszynki do popcornu - szybko, zdrowo i łatwo! 

Nie wyobrażasz sobie oglądania ulubionego filmu bez popcornu? Popcorn jest jednym z głównych czynników, dla których chodzisz do kina? Możesz go jeść na okrągło? Jeśli na te pytania przynajmniej raz odpowiedziałeś "tak", to koniecznie musisz zainwestować w dobrą maszynkę do popcornu, która w zaciszu twojego domu wyczaruje smaczną kukurydzę prażoną

Popcorn bez oleju! 

Jedną z zalet maszynek do popcornu jest to, że przygotowują one popcorn bezolejowy. Dzięki temu jest o wiele zdrowszy. Maszynka robi prażoną kukurydzę za pomocą gorącego powietrza. Cały proces trwa bardzo około 2 minuty. Popcorn przygotowywany na patelni jest tłusty i bardziej kaloryczny. Ten z maszynki nie dość, że jest zdrowszy, to o wiele bardziej smakiem przypomina standardową wersję, którą znasz z kina. Już nawet najtańsze maszynki dają naprawdę godny uwagi efekt. Jeśli wiec kochasz popcorn, to będziesz zachwycony! 

Większość maszynek wyposażona jest w lampkę kontrolną lub timer, dzięki której masz pewność, że kukurydza się nie przypali. Ponadto dobra maszynka musi mieć też gumę antypoślizgową, aby w trakcie przygotowywania przekąski nie zsunęła się z blatu. 

 

Jaką maszynkę do popcornu kupić?

Zastanów się przede wszystkim nad wielkością i tym, ile popcornu można w niej przygotować. Niektóre modele mieszczą aż cztery miarki kukurydzy! Warto też, aby maszynka miała wcześniej już wspomniany timer. Dzięki temu popcorn będzie idealny. Ogólny wygląd również ma znaczenie. Możesz wybrać standardowy model przypominający większość urządzeń małego AGD albo postawić na coś bardziej niebanalnego jak maszynka o wyglądzie wózka od popcornu, który kojarzymy z festiwali czy wesołego miasteczka. 

Popcorn z maszynki może być słony lub słodki. Wystarczy go odpowiednio doprawić albo polać masłem czy karmelem. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych maszynek do popcornu, które warto mieć!

Więcej o: