Ekrany projekcyjne: stwórz kino w domu lub na świeżym powietrzu. Polecamy!

Ekrany projekcyjne, wraz z projektorami, to doskonała inwestycja dla fanów obrazu w większym formacie. Planujesz taki zakup? Zobacz, jakie modele możesz wybrać!

Ekran projekcyjny - kino w domu lub w ogrodzie! 

Uwielbiasz oglądać filmy na dużym ekranie albo mecze? Lato to świetna okazja, aby stworzyć kino w ogrodzie. Możesz w ten sposób obejrzeć film, mecz lub koncert w trakcie grilla ze znajomymi. Oczywiście domowe kino również będzie nie lada gratką dla fanów dużych ekranów. Może więc warto zainwestować w projektor oraz dobry ekran projekcyjny? 

Do wyboru masz ekrany projekcyjne przenośne albo sufitowe. Do ogrodu idealne będą modele przenośne na statywie, zaś do domu świetnie sprawdza się modele sufitowe regulowane za pomocą korbki lub pilota. Zwróć też uwagę na powierzchnię ekranu. Do ogrodu najlepszy będzie ekran matowy z grubszego materiału. Do domu możesz postawić na ekran uniwersalny, ale w kolorze szarym, który zapewnia lepszy kontrast obrazu. Ważny jest też format. Najczęściej do kina domowego zaleca się modele o formacie 16:9, ale dostępne są także model 4:3. 

Jeżeli wybierasz ekran projekcyjny, który chcesz wykorzystywać do seansów w ogrodzie, to musisz też zwrócić uwagę na współczynnik odbijania światła. Im wyższy współczynnik, tym więcej światła zostaje odbite. To ważne, ponieważ na zewnątrz jakość obrazu może być nieco gorsza i mniej wyraźna. Oprócz tego sam statyw ekranu również musi być stabilny, a ekran na tyle dobrze umocowany, aby nie poruszał się pod wpływem wiatru

Poniżej znaleźliśmy dla ciebie kilka ekranów projekcyjnych w różnych cenach, które warto kupić zarówno do domu, jak i do ogrodu! 

Więcej o: