Zaczęło się. Sprzedają bokserki i t-shirty, które "ochronią" nas przed 5G. Ich ceny powalają

Pseudonaukowe teorie dotyczące rzekomego szkodliwego wpływu 5G na ludzki organizm mogą być świetnym pomysłem na biznes. Z pewnością z takiego założenia wyszli twórcy sklepu Wavesafe, który oferuje bieliznę chroniącą przed szkodliwym promieniowaniem.
Zobacz wideo

Z mitami na temat szkodliwości 5G rozprawialiśmy się już wielokrotnie. Walczy z nimi również polski rząd. W czerwcu br. Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało nawet serwis internetowy, który obala najbardziej absurdalne teorie dotyczące rzekomych zagrożeń związanych z siecią komórkową nowej generacji.

Niestety, tak jak we wszystkich obszarach naszego życia, tak i tu bardzo często rzetelna wiedza przegrywa z pseudonaukowymi teoriami, czy wręcz zabobonami. Co gorsza, twórcy tych teorii coraz częściej zarabiają na ludzkiej ignorancji i czynią z niej pomysł na doskonale prosperujący biznes.

Sklep WavesafeSklep Wavesafe Sklep Wavesafe

Te bokserki ochronią cię przed 5G

W Szwajcarii para "przedsiębiorczych" 60-latków uruchomiła sklep internetowy Wavesafe, oferujący odzież bieliznę i inne akcesoria, które mają chronić ich użytkowników przed promieniowaniem emitowanym przez sieć 5G. Właściciele sklepu tłumaczą, że w ubrania wszyto specjalne metalowe struktury, które wywołują tzw. efekt ekranowania, a co za tym idzie nie przepuszczają szkodliwych fal emitowanych przez 5G.

W ofercie sklepu znajdziemy m.in. bokserki, czapki, sukienki, pościel i baldachimy na łóżko. Kupimy tu nawet specjalne futerały na telefon, które ochronią nas nie tylko przed wpływem sieci 5G, ale również przed promieniowaniem wywoływanym przez 3G, LTE, Wi-Fi czy Bluetooth oraz wszelkie inne sieci.

Założyciele Wavesafe chwalą się nawet, że ich odzież została wykonana z tkanin przetestowanych przez Uniwersytet Federalnych Sił Zbrojnych w Monachium, a poziom ochrony przed promieniowaniem sięga 99,8 procent. Ubrania mają być uszyte z ekologicznej bawełny w Bułgarii i Turcji.

Tak specjalistyczna odzież musi oczywiście swoje kosztować. Dla przykładu, bokserki dostępne w ofercie Wavesafe kosztują 45 franków szwajcarskich, czyli ok. 120 zł. Koszulka "anty-5G" to już z kolei wydatek rzędu 95 franków, czyli ok. 365 zł. "Świętym Graalem" jest tu jednak baldachim na łóżko, za który zapłacimy aż 1 350 franków, czyli ok. 5 185 zł. To cena walki z wyimaginowanym problemem.

Sklep WavesafeSklep Wavesafe Sklep Wavesafe

Paranoja 5G również w Polsce

Niestety pseudonaukowe teorie dotyczące 5G trafiły również do Polski. Co gorsza, są dziś kolportowane nie tylko przez anonimowych internetowych ekspertów o wątpliwej wiarygodności, ale również przez polityków, od których powinniśmy oczekiwać nieco więcej odpowiedzialności.

W styczniu br. roku wybrany do Sejmu z list ugrupowania Kukiz'15 poseł Robert Majka złożył interpelację, w której ostrzega przed siecią 5G, a swoje wątpliwości kieruje wprost do premiera Morawieckiego.

Czy Premier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Pan Mateusz Morawiecki bierze na siebie osobiście odpowiedzialność za możliwość stosowania technologii 5G w celu realizacji obowiązującej ustawy nr 1066 na terenie państwa polskiego przeciw narodowi polskiemu, a szczególnie za biologiczne konsekwencje użycia technologii 5G na populację Polek i Polaków?

- czytamy w interpelacji posła Majki.

Nowa sieć

Technologia 5G to standard sieci komórkowej, który ma zastąpić działającą obecnie sieć 4G/LTE. W 2017 r. firmy Intel, Telia i Ericsson uruchomiły pierwszą sieć 5G w Europie działającą w czasie rzeczywistym. Po testach w Estonii i Szwecji przeprowadzono również testy w Wielkiej Brytanii. W 2019 r. na rynku pojawiły się  pierwsze komercyjne smartfony wspierające technologię 5G.

Więcej o:
Komentarze (85)
Zaczęło się. Sprzedają bokserki i t-shirty, które "ochronią" nas przed 5G. Ceny powalają
Zaloguj się
 • hrabia_gwidon

  Oceniono 19 razy 17

  Podobno jeszcze przed wyborami mają być wprowadzone do obrotu specjalne slipki chroniące przed LGBT

 • precz_z_komunia

  Oceniono 13 razy 7

  Sutenera z PiS każdy chędoży :-)
  I partia i kościół i inni oszuści :-)

 • Mieczyslaw Cholewa

  Oceniono 8 razy 6

  Ja mam lat
  Kiedy na naszym budynku operator sieci telefonii komórkowej chciał zainstalować maszt radiowy tej sieci jak najbardziej na to się zgodziłem. Zapytacie dlaczego,odpowiem z punktu widzenia technicznego.Po pierwsze pod masztem antenowy jest najmniejsze promieniowanie.Po drugie, Polska norma dotycząca tegoż promieniowania jest bardzo,ale to bardzo rygorystyczne,a wiem to ponieważ byłem krotkofalowcem,zajmowałem się również CB radiem itp.Wreszcie po trzecie,,operator za dzierżawę dachu i jednego pomieszczenie pieniężnego oferował bardzo dobrą stawkę miesięczną. I tyle w temacie. Przypomnę tylko ,że kiedy w Anglii uruchomiono pierwsze parowozy to ludzie opowiadali że to szkodliwe i było będzie dawać mniej mleka bo będzie się ploszylo.Oj ciemny i durny Narodzie mój .Na koniec dodam nie jestem trollem, a nazwisko jest prawdziwie. Pozdrawiam

 • oelefante

  Oceniono 8 razy 4

  Z niedawnych badań (kopalniawiedzy.pI/szczepionka-szczepienie-bezpieczenstwo-opinia-Wellcome-Global-Monitor-2018,30317) wynika, że antyszczepionkowcy to głównie ludzie z dużych miast z wyższym wykształceniem. I to jest też rynek dla majtek chroniących przed 5G.

 • catch36

  Oceniono 5 razy 3

  Czapeczki aluminiowe można robić ze zwykłej folii kuchennej, polecam wszystkim którzy chcą się zabezpieczyć, nie tylko świetnie chronią przez 5G ale także pozwalają was wyłowić z tłumu i wtedy człowiek nie musi się zastanawiać tylko od razu wie że ma do czynienia z idiotą

 • ks.pedofil

  Oceniono 9 razy 3

  A te routery w domu co lacza sie z smartfonem przez 5G tez wyrzuca? I te smartfony? Polska staje sie krajem idiotow.

 • zwino

  Oceniono 2 razy 2

  Poważnie - ale jaja. W domu kazdy ma nadajnik WiFi i jakos nie szaleje a teraz ma szaleć bo ktos wpadł na genialny biznes. No głupota sięga dna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX