Nvidia ostrzega posiadaczy kart graficznych. Masz jedną z nich? Zaktualizuj sterowniki

Nvidia zaleca natychmiastową aktualizację sterowników w swoich kartach graficznych. Chodzi o karty z popularnych serii GeForce, Quadro i Tesla. Okazuje się, że są one podatne na ataki hakerów.

Karty graficzne Nvidii są zagrożone atakami hakerskimi. Specjaliści znaleźli pięć istotnych luk bezpieczeństwa, które umożliwiają exploitom zainstalowanie złośliwego oprogramowania, zablokowanie dostępu do usług oraz modyfikowanie ustawień uprawnień bez wiedzy właściciela komputera.

>>> Potrzebujesz większej mobilności? Oto aplikacje na telefon, które pomogą zastąpić komputer:

Zobacz wideo

Karty graficzne Nvidia z podatnością na ataki

Nvidia na swojej stronie internetowej poinformowała o wykryciu pięciu zagrożeń i opisała każde z nich. Co więcej, nadano im opis punktowy w skali 0-10, gdzie 10 oznacza najwyższe zagrożenie. Tym samym możemy dowiedzieć się, że mamy do czynienia z przynajmniej trzema poważnymi lukami, z których tej najgroźniejszej przyznano 8,8 pkt.

Znaleziono pięć luk w kartach graficznychZnaleziono pięć luk w kartach graficznych fot. screen ze strony Nvidia

Dwie kolejne - za odkryciem których stoi Piotr Bania, Polak pracujący w Cisco Talos - zostały ocenione na 7,8 pkt. Ostatnie zagrożenia z listy są już mniej niebezpieczne (5,6 i 5,2 pkt).

W kartach graficznych Nvidia GeForce, Quadro i Tesla potrzebna aktualizacja sterowników

Nvidia informuje, że zagrożone są karty graficzne z popularnych serii GeForce, Quadro i Tesla. Firma opublikowała też właśnie nowe sterowniki do kart, które eliminują ryzyko ataku. W większości modeli podatne na zagrożenia są wszystkie wersje sterowników poza najnowszym, dlatego aktualizacja jest niezwykle istotna.

Nowe wersje sterowników naprawią problemNowe wersje sterowników naprawią problem fot. screen ze strony Nvidia

Niestety w przypadku kart graficznych Nvidia Tesla nowy sterownik zostanie udostępniony najwcześniej 12 sierpnia, a dla jednego z modeli kart Quadro będzie gotowy tydzień później. 

Czytaj też: Xbox One w tarapatach? Nintendo Switch może prześcignąć liczbę sprzedanych konsol Microsoftu

Więcej o: