Zmiany w autoryzacji w Banku Pekao. Są obowiązkowe. Sprawdź, jak zrobisz przelew

Nowe zasady Bank Pekao wprowadza od 14 sierpnia. Klienci banku m.in. będą musieli w nowy sposób dokonywać przelewów, bo wycofane zostaną dotychczas stosowane karty z jednorazowymi kodami autoryzacji.
Zobacz wideo

Zgodnie z nowelizacją ustawy o usługach płatniczych, od 14 września wejdą w życie przepisy dotyczące nowych regulacji standardów technicznych – m.in. tzw. silnego uwierzytelnienia klienta. Zmiany mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa korzystania z elektronicznych usług płatniczych. W związku z tym Bank Pekao musi wycofać stare metody autoryzacji przelewów.

Zmiany w Banku Pekao

Oprócz karty z jednorazowymi kodami do autoryzacji przelewów bank wycofa także aplikację PekaoToken, a także token w postaci osobnego urządzenia. "Jeśli nadal korzystasz z wyżej wymienionej metody to zmień ją już dziś" – napisał bank w komunikacie. Klientom banku pozostają do dyspozycji dwie metody autoryzacji dostępne w serwisie Pekao24 - bezpłatna autoryzacja dzięki mobilnej aplikacji PeoPay lub kody SMS. Warto pamiętać, że w przypadku drugiej z metod niektórzy klienci banku muszą liczyć się z dodatkowymi opłatami - jeden SMS autoryzacyjny kosztuje 20 groszy.

Od 14 sierpnia 2019 r., jeśli zalogujesz się do serwisu internetowego Pekao24 otrzymasz komunikat o konieczności zmiany metody autoryzacji na kody SMS lub autoryzację mobilną PeoPay i tylko ta funkcja będzie dostępna w Pekao24 (pozostałe funkcje serwisu zostaną odblokowanie po dokonaniu zmiany metody autoryzacji)

- podał Bank Pekao w komunikacie.

Potwierdzenie tożsamości w Pekao

Bank poinformował także, że udostępnił nowe narzędzie - tzw. PekaoID - do potwierdzania swojej tożsamości online. Usługa działa od 6 sierpnia i "pozwala na zdalne potwierdzanie tożsamości, dzięki której klienci Banku Pekao S.A. zyskują łatwy dostęp do usług online wymagających weryfikacji tożsamości".

PekaoID to cyfrowa tożsamość wydawana przez Bank Pekao S.A. działająca w oparciu o usługę mojeID świadczoną przez KIR (Krajową Izbę Rozliczeniową S.A.). Elektroniczna identyfikacja umożliwia zdalne potwierdzanie tożsamości w oparciu o dane pochodzące z zaufanego i wiarygodnego źródła jakim jest Bank Pekao S.A.

- podał bank.

Jak podkreśla Pekao, nowa usługa jest bezpieczna i umożliwia rezygnację z osobistej wizyty w placówce oraz zapamiętywania kolejnych loginów i haseł podczas korzystania z systemu transakcyjnego.

Więcej o: