Uwielbiasz słuchać muzyki? Mamy sprzęt, który wyczaruje świetną jakość dźwięku!

Muzyka jest twoim sposobem na relaks? Jeśli tak, to z pewnością zainteresują cię sprzęty, które poprawią jakość brzmienia. Wybraliśmy dla ciebie kilka idealnych propozycji dla każdego melomana!

Każdy, dla kogo muzyka jest ważna, wie, że jakość dźwięku uzależniona jest przede wszystkim od sprzętu. Nawet najlepsze nuty nie będą brzmieć satysfakcjonująco na niezbyt dobrym sprzęcie. Jeśli więc chcesz się cieszyć dobrym brzmieniem i móc spokojnie relaksować się przy ulubionej muzyce, warto zainwestować w kilka gadżetów, które sprawią, że świat dźwięków będzie dla ciebie jeszcze bardziej interesujący! 

Amplituner

 

Amplituner to urządzenie, które z pewnością zainteresuje każdego melomana. Pełni on rolę wielofunkcyjnego wzmacniacza i dekodera dźwięku. Znacznie poprawia jakość odtwarzanej muzyki, a niektóre funkcje sprawiają, że dźwiękiem można się cieszyć w najnowocześniejszy sposób. Warto zwrócić uwagę na przykład na modele od marki Denon, które może stać się uzupełnieniem kina domowego. Oferuje między innymi takie funkcje jak sterowanie głosem poprzez system Alexa oraz dźwięk 3D, który daje niesamowite doznania. Podobne funkcje posiada także amplituner Marantz. Również można go sterować głosowo, ale w znacznie rozszerzonej wersji współpracującej z systemem Apple, Google Asistant oraz Alexa. Oba sprzęty oferują też streamingi z popularnych serwisów muzycznych jak Spotify czy Tidal oraz wiele innych przydatnych funkcji! 

Gramofon 

 

A może jesteś fanem klasyki połączonej z nowoczesnością? Jeśli tak, to może cię zainteresować gramofon. Obecnie urządzenia te są bardzo popularne wśród fanów muzyki, a coraz więcej artystów wypuszcza na rynek swoje płyty w wersji winylowej. Większość modeli wyposażona jest w specjalne nakładki eliminujące szumy i zakłócenia, co wpływa na poprawę jakości dźwięku. Do wyboru masz gramofony z automatycznym lub manualnym ramieniem. Niektóre gramofony wyposażone są jeszcze w dodatkowy przedwzmacniacz. Po interesujące gramofony warto zajrzeć do oferty takich marek jak Denon, Pro-ject Audio Systems czy Ion. 

Soundbary 

 

Soundbar to system audio o podłużnej budowy zbudowany zazwyczaj z dwóch, zintegrowanych ze sobą głośników oraz z dodatkowego subwoofera. Oferuje on przestrzenny, niemalże kinowy, dźwięk, który może usatysfakcjonować każdego fana dobrego brzemienia. Pozwoli on także uzupełnić kino domowe. Większość modeli pozwala dowarzać dźwięk w systemach Dolby Digital, a niektóre soundbary obsługują też 4K UHD video. Idealny gadżet dla fana muzyki w najróżniejszej postaci! 

Inteligentne głośniki bezprzewodowe 

 

Głośnik bezprzewodowy to must have dla każdego audiofila. Jeśli jednak chcesz wejść na wyższy poziom wtajemniczenia warto zdecydować się na nowoczesny model, który zachwyca funkcjonalnością. Najnowsze modele oferują nam nie tylko połączenie bluetooth, ale także Air Play czy inne streamingi jak Tidal czy Spotify. Niektóre modele mogą być sterowane głosowo! Po taki głośnik warto zajrzeć do oferty Naim Mu-so, Denon czy B&O Play

Słuchawki bezprzewodowe 

 

A jeśli chcesz słuchać muzyki zawsze i wszędzie, to z pewnością przydadzą ci się świetnej jakości słuchawki bezprzewodowe. Warto wybierać modele o miękkiej i elastyczne opasce oraz nausznikach. To ważne, aby komfort użytkowania był odpowiedni. Oprócz tego dobrze też rozejrzeć się nad modelem, który oprócz słuchania bezprzewodowe, umożliwia także słuchanie tradycyjne na kablu, na przykład kiedy słuchawki rozładowują się. Do wyboru masz wiele marek, które oferują naprawdę godne uwagi modele! 

Więcej o: