Forza Motorsport 6 zniknie ze sklepu Xbox. Koniec dystrybucji cyfrowej

Popularna gra na Xboxa, Forza Motorsport 6 niebawem zostanie wycofana ze sklepu Xbox Live Marketplace. 15 września zakończona zostanie dystrybucja cyfrowa gry i tytuł będzie dostępny wyłącznie w edycji pudełkowej.

Forza Motorsport 6 to tytuł, który fani Xboxa znają doskonale. Ponad czterysta samochodów do wyboru od klasyków po najszybsze ścigacze oraz 26 tras wyścigowych. Dla miłośników motoryzacji i prędkości to prawdziwa uczta konesera.

Niestety już niebawem uczta ta może dobiec końca, bo twórcy przygotowują się do wycofania gry Forza Motorsport 6. Odpowiedzialne za produkcję Turn 10 Studios poinformowało właśnie na forum Forza Motorsport, że gra zniknie z cyfrowej dystrybucji już 15 września 2019 roku.

Forza Motorsport 6 wejdzie w stan "End of Life" 15 września. Oznacza to, że gra i związane z nią dodatki, w tym pakiety samochodów i rozszerzenia, nie będą już dostępne do zakupu. Gracze, którzy weszli w posiadanie Forza Motorsport 6 przed tą datą, nadal będą mogli normalnie pobierać i grać w grę oraz powiązane z nią dodatki, ale nie będzie można już kupić ich w witrynie Xbox Live Marketplace

- czytamy na stronie studia.

Oznacza to, że osoby zainteresowane zakupem cyfrowej kopii gry muszą się pospieszyć. Po 15 września nie znajdziemy jej już w Xbox Live Marketplace. Dostępna będzie wyłącznie w klasycznej dystrybucji pudełkowej.

Forza Motorsport 6 to gra wydana w 2015 roku. Nie można więc dziwić się, że odpowiedzialne za nią studio chce powoli "wygasić" tytuł i zachęcić graczy do zakupu najnowszej odsłony serii - Forza Horizon 4. 

Warto wspomnieć, że Forza Motorsport 6 jest obecnie dostępna w sierpniowym Xbox Games with Gold.

Czytaj też: Need for Speed: Heat - pokazano zwiastun. Twórcy deklarują: w grze nie będzie lootboxów

Więcej o: