iPhone 11 - znamy oficjalną datę premiery. Apple szykuje przełomową innowację?

Apple rozsyła zaproszenia na wydarzenie, które odbędzie się 10 września w siedzibie firmy w Cupertino. Już za niecałe dwa tygodnie zobaczymy trzy nowe iPhone'y. Będą niespodzianki?
Zobacz wideo

Tym razem zaproszenie, które Apple rozsyła do dziennikarzy i branżowych ekspertów, zostało opatrzone napisem "by innovation only" (tylko przez innowacje), co sugeruje, ze firma z Cupertino planuje pokazać jakąś przełomową technologię. Być może chodzi o potrójny aparat w iPhonie, ale nie brakuje również sugestii, że Apple zaprezentuje zupełnie nowe ekrany smartfonów wykonane w technologii microLED.

AppleApple Apple

iPhone 11 już 10 września. Co wiemy?

We wrześnie Apple zaprezentuje nam trzy nowe modele iPhone'ów. Wciąż nie znamy nazw, ale jeśli firma będzie się trzymać założeń z ubiegłego roku (oczywiście nie musi), to będzie to iPhone 11, iPhone 11 Max oraz iPhone 11r. Ostatnio pojawiły się również plotki, że Apple szykuje zupełnie nowe nazwy iPhone'ów, a jednym z nich będzie flagowy iPhone Pro, czyli odpowiednik ubiegłorocznego iPhone'a XS Max.

iPhone 11 i iPhone 11 Max prawdopodobnie otrzymają ekrany OLED, a "budżetowy" iPhone 11r - "zwykły" wyświetlacz Liquid Retina. Być może jednak Apple ma asa w rękawie w postaci zupełnie nowego ekranu wykonanego w technologii microLED? O takich planach agencja Bloomberg donosiła już ponad rok temu.

Sercem nowych iPhone'ów będzie oczywiście układ A13 - o "X" procent szybszy i "Y" procent wydajniejszy od swojego poprzednika. W tej kwestii Apple raczej nas nie zawiedzie. Już ubiegłoroczny A12 Bionic był prawdziwym "potworem" i zostawiał z tyłu nawet najmocniejsze mobilne jednostki Qualcomma. 

Nowością ma być również ładowanie zwrotne, dzięki któremu za pomocą naszego iPhone'a naładujemy m.in. słuchawki AirPods. Sporo mówi się też o nowych zabezpieczeniach FaceID i wzmocnieniu obudowy urządzenia, dzięki czemu iPhone ma być bardziej odporny na bliskie spotkania z podłogami i chodnikami.

iPhone 11iPhone 11 Concept Creator

iPhone 11. Nowy aparat z potrójnym obiektywem

Niedawno do sieci wyciekły zdjęcia prezentujące prawdopodobny wygląd iPhone'a 11. Uwagę przykuwają przede wszystkim plecki urządzenia z trzema obiektywami aparatu zamkniętymi w prostokątnym module.  Serwis 9toMac potwierdza, że nowy iPhone rzeczywiście będzie miał trzy główne aparaty.

Taki zestaw otrzymają modele 11 oraz 11 Max. W obu przypadkach dodatkowe trzecie "oczko", to obiektyw szerokokątny. Wraz z nim Apple zaprezentuje prawdopodobnie funkcję Smart Frame, która umożliwi nam kadrowanie zdjęć już po ich wykonaniu - dzięki dodatkowym informacjom z trzeciego obiektywu.

Z kolei iPhone 11r - podobnie jak w ubiegłym roku - dostanie "jedynie" dwa obiektywy. Od droższych modeli będzie więc wyróżniał się zarówno wizualnie (brak niezbyt estetycznej wysepki z obiektywami), jak również pod względem możliwości fotograficznych. To oczywiście przełoży się na niższą cenę urządzenia.

iPhone 11. Ile będzie kosztować smartfon Apple?

Cena iPhone'ów niemal co roku dryfuje w górę. W tym roku nie liczyłbym na żaden wyjątek od tej reguły. Skok cenowy nie będzie jakiś znaczący, ale w przypadku urządzenia kosztującego 5 tys. zł lub więcej, każda kolejna podwyżka ceny jest już dość bolesna. Oto prognozowane ceny iPhone'a 11 w Polsce:

  • iPhone 11 - od 5 079 zł;
  • iPhone 11 Max - od 5 579 zł;
  • iPhone 11r - od 3 929 zł
Więcej o: