Park of Poland i Suntago Wodny Świat jeszcze w tym roku. Kiedy otwarcie i jakie będą ceny?

Bartłomiej Pawlak
Budowa Park of Poland dobiega końca. W tym tygodniu zainstalowano ostatni element dachu, a niebawem inwestorzy będą szykowali się do odbiorów technicznych obiektu. Kiedy będziemy mogli skorzystać z największego zadaszonego parku wodnego w Europie i jakie będą ceny biletów?

Gigantyczny park rozrywki Park of Poland i będący jego częścią aquapark Suntago Wodny Świat od 2017 roku powstają we wsi Wręcza pod Mszczonowem, niespełna 50 km od Warszawy.

Suntago Wodny Świat w momencie ukończenia będzie największym w Europie krytym parkiem wodnym i jednocześnie jednym z największych na świecie. Stanowi centralną część kompleksu Park of Poland, w którym przygotowane zostaną również atrakcje na otwartym powietrzu oraz zaplecze noclegowe.

>>> Byliśmy na placu budowy Park of Poland. Oto jak wygląda największy zadaszony park wodny w Europie:

Zobacz wideo

Park of Poland - kiedy zostanie otwarty?

Inwestorzy parku zapewniają, że są już blisko zakończenia budowy. Prace konstrukcyjne dobiegły końca i teraz pracownicy budowy zajmują się już wyłącznie pracami wykończeniowymi i instalacyjnymi.

Budowa powinna się zakończyć w ciągu 60 dni, a więc w ostatnich dniach października. Następnym etapem będzie uzyskanie wszystkich potrzebnych do otwarcia pozwoleń, co powinno nastąpić prawdopodobnie w listopadzie.

Budowa Park of Poland na ostatniej prostej. Tak największy park wodny w Europie prezentuje się od środkaBudowa Park of Poland na ostatniej prostej. Tak największy park wodny w Europie prezentuje się od środka fot. Bartłomiej Pawlak / Next.Gazeta.pl

Prezes Park of Poland przekonuje, że zarówno inwestorom, jak i burmistrzowi Mszczonowa zależy, aby aquapark został otwarty jeszcze w tym roku. Można spodziewać się zatem, że pierwsi klienci wejdą do wody już w grudniu.

Mamy nadzieję zakończyć prace budowlane w ciągu 60 dni, otrzymać wszystkie pozwolenia i otworzyć park jeszcze w tym roku

- mówił we wtorek w rozmowie z Next.Gazeta.pl prezes Park of Poland, Idan Greidinger.

Warto jednak pamiętać, że otwarcie Suntago Wodny Świat to nie koniec inwestycji w Park of Poland. Do 2021 roku planowane jest otwarcie dwóch hoteli, czterogwiazdkowego oraz luksusowego, pięciogwiazdkowego, które zaoferują łącznie 700 miejsc noclegowych.

Budowa Park of Poland na ostatniej prostej. Tak największy park wodny w Europie prezentuje się od środkaBudowa Park of Poland na ostatniej prostej. Tak największy park wodny w Europie prezentuje się od środka fot. Bartłomiej Pawlak / Next.Gazeta.pl

Park of Poland - jakie będą ceny biletów?

Kwestia cen biletów wciąż nie jest zamknięta. Podczas wtorkowej konferencji prasowej przedstawiciele Park of Poland zaznaczali, że ich ustalanie wciąż trwa, ale nie powinny odbiegać od rynkowych standardów. Nie będą więc, ani niższe niż w innych tego typu parkach, ani wyższe.

Oszacowanie możliwych cen jest o tyle trudne, że Park of Poland na razie nie ma w Polsce konkurencji. W przypadku innych polskich aquaparków ceny za cały dzień pobytu nie przekraczają jednak 100 zł.

Budowa kompleksu Park of Poland - 27.08.2019Budowa kompleksu Park of Poland - 27.08.2019 fot. Bartłomiej Pawlak / Next.Gazeta.pl

Dla przykładu bilet całodzienny na strefę żółtą (sauny, aquapark i baseny) w Termach Maltańskich w Poznaniu to wydatek 77 zł w tygodniu i 89 zł w weekendy. W przypadku Parku Wodnego w Krakowie jest to 72 zł (aquapark + plaża), a Aquapark Reda życzy sobie od 50 do 90 zł w zależności od pory roku.

Ceny w Tropical Islands pod Berlinem, który może być głównym konkurentem dla Suntago Wodny Świat są już znacznie wyższe. Wejście na cały dzień kosztuje 44 euro (ok. 192 zł) za pakiet "Pure Tropics" i 49,50 euro (ok. 218 zł) za "Sauna & Tropics".

Czytaj też: To będzie największy park wodny w Europie. Byliśmy na budowie Park of Poland. Otwarcie coraz bliżej

Więcej o: