Park of Poland i Suntago Wodny Świat - jakie atrakcje zaoferuje aquapark? Wymieniamy

Park of Poland i Suntago Wodny Świat mają zostać otwarte jeszcze w tym roku. Pracownicy budowy są na etapie wykańczania budynków. Ale jakie atrakcje zaoferuje największy park wodny w Europie? Wymieniamy.

Gigantyczny Park of Poland i będący jego częścią tropikalny aquapark Suntago Wodny Świat od 2017 roku powstają we wsi Wręcza pod Mszczonowem, niespełna 50 km od Warszawy. Budowa dobiega już końca i jeszcze w tym roku park rozrywki ma zostać otwarty dla gości.

>>> Byliśmy na placu budowy Park of Poland. Oto jak wygląda największy zadaszony park wodny w Europie:

Zobacz wideo

Jakie atrakcje zaoferuje Suntago Wodny Świat?

Suntago Wodny Świat będzie największym w Europie zadaszonym parkiem wodnym i jednocześnie jednym z większych na świecie. Stanowi centralną część kompleksu Park of Poland, w którym przygotowane zostaną również atrakcje na otwartym powietrzu oraz zaplecze noclegowe.

Budowa kompleksu Park of Poland - 27.08.2019Budowa kompleksu Park of Poland - 27.08.2019 fot. Bartłomiej Pawlak / Next.Gazeta.pl

Przez cały roku w Suntago Wodny Świat ma być utrzymywana temperatura 32 stopni Celsjusza, a tropikalnego klimatu doda 740 żywych palm sprowadzonych z ciepłych krajów. Znajdzie się w nim aż 18 basenów o łącznej powierzchni 3500 metrów kw.

Strefa Jamango Wodna Dżungla:

Ulokowany w centrum Polski aquapark składa się z tech części - Jamango Wodna Dżungla, Relax i Saunaria. Pierwsza z nich to propozycja dla osób szukających aktywnych atrakcji wodnych. Wewnątrz strefy znajdą się aż 32 zjeżdżalnie o łącznej długości 3,2 km. Największa z nich będzie miała aż 320 metrów, czyli tyle, co wysokość Wieży Eiffela. To jednocześnie najdłuższa zjeżdżalnia w Europie.

Budowa Park of Poland na ostatniej prostej. Tak największy park wodny w Europie prezentuje się od środkaBudowa Park of Poland na ostatniej prostej. Tak największy park wodny w Europie prezentuje się od środka fot. Bartłomiej Pawlak / Next.Gazeta.pl

Dodatkowo do dyspozycji gości zostanie oddany m.in. wielki (840 m kw.) basen ze sztucznymi falami, tzw. dzika rzeka, "rzeka przygód", wodne place zabaw czy maszyna Surf-Air, która umożliwia serfowanie pod dachem. Dodatkowo budowany jest całoroczny zewnętrzny basen termalny z barem oraz wiele płytkich basenów dla najmłodszych. W tej strefie będzie znajdować się aż 300 palm.

Strefa Relax:

Dla spragnionych spokoju część Relax zaoferuje m.in. basen termalny o powierzchni 840 m kw. oraz ogród o powierzchni 20 000 m kw. Do tego znajdą się tu 3 baseny solankowe typu Dead Sea i basen z wodą siarczkowo-siarkowodorową.

Główną atrakcją strefy Relax będzie jednak basen termalny z dwoma barami umieszczony w otoczeniu aż 400 żywych palm.

Budowa kompleksu Park of Poland - 27.08.2019Budowa kompleksu Park of Poland - 27.08.2019 fot. Bartłomiej Pawlak / Next.Gazeta.pl

Strefa Saunaria:

Ostatnią z trzech części Suntago Wodny Świat są Saunaria zlokalizowane na powierzchni 2500 m kw. Do wyboru będzie 12 atrakcji tematycznych, w tym 10 saun z różnych stron świata (np. sauna fińska, japońska czy malediwska), z czego najgorętsza zaoferuje temperaturę 100 stopni Celsjusza.

Do tego będą tu atrakcje takie jak, grota solna, komnata śnieżna, prysznic Calla czy pokoje tematyczne, np. łaźnia rzymska.

Czytaj też: Park of Poland i Suntago Wodny Świat jeszcze w tym roku. Kiedy otwarcie i jakie będą ceny?

Więcej o: