Audiobooki robią w Polsce furorę. Oto najlepsze aplikacje do słuchania książek

Daniel Maikowski
Audiobooki cieszą się coraz większą popularnością. Choć słuchanie książek nie zastąpi nam czytania, to jednak może okazać się dobrym kompromisem w przypadku osób, które nie zawsze mają czas, aby spokojnie usiąść i przeczytać kilka stron ulubionej lektury.
Zobacz wideo

[Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o aplikacjach do słuchania audiobooków oraz ich wadach i zaletach, to koniecznie obejrzyjcie wideo, które znajduje się powyżej]

AUDIOTEKA - aplikacja daje nam dostęp do setek audiobooków, które czytają tacy mistrzowie lektorskiego fachu, jak Krzysztof Gosztyła czy Krzysztof Banaszyk.  Większość książek oferuje kilkudziesięciominutową darmową próbkę, która pozwoli nam sprawdzić, czy dany tytuł jest dla nas interesujący. Ceny audiobooków wahają się od 20 do 50 zł. Możemy też skorzystać z subskrypcji Audioteka Plus za 19,90 zł miesięcznie.

STORYTEL - tu również znajdziemy wiele interesujących pozycji, w tym STORYTEL ORGINAL - produkcje dostępne wyłącznie na tej platformie. W przeciwieństwie do Audioteki miesięczny abonament w wysokości 29,90 zł daje nam dostęp do pełnego katalogu audiobooków. Jest jeden haczyk: gdy tylko przestaniemy opłacać subskrypcję, to książek już nie posłuchamy. W Audiotece kupujemy je "na własność".

DARMOWE AUDIOBOOKI - aplikacja daje legalny dostęp do bezpłatnego katalogu książek w ramach tzw. wolnej licencji. Oprawa graficzna i jakość dźwięku nie powalają, a do tego dochodzą wyświetlane reklamy. W aplikacji Darmowe Audiobooki znajdziemy jednak sporo perełek - zarówno z polskiej, jak również światowej literatury. Dlatego warto dać jej szansę. Szczególnie, że nic nas to nie kosztuje.

Więcej o: