Lexus pokazał luksusowy jacht za 3,6 mln dolarów. Na pokładzie trzy sypialnie i klimatyzacja

LY-650 to obecnie jeden z najbardziej luksusowych jachtów na świecie oraz pierwsza próba wyjścia marki Lexus poza branżę motoryzacyjną. Pytanie, czy znajdzie się ktoś, kto zapłaci za to cudo 3,6 mln dolarów, czyli ponad 14 mln złotych?
Zobacz wideo

Należąca do japońskiego koncernu marka Lexus kojarzy się nam przede wszystkim z samochodami klasy premium. To jednak wkrótce się zmieni, bo już 30 października do sprzedaży trafić ma luksusowy jacht LY-650, który powstał we współpracy z firmą Marquis-Larson Boat Group.

Przymiotnik "luksusowy" nie pojawia się tu przypadkiem. Na pokładzie jachtu Lexusa znajdziemy m.in. trzy duże sypialnie (każda z nich posiada duże łóżko i własny prysznic) oraz salon z telewizorem, skórzanymi fotelami i sofą. Jednostka została również wyposażona w sterowaną smartfonem klimatyzację oraz pokładowy system audio Mark Levinson, który zmienić jacht w pływającą "salę koncertową".

Jacht LexusaJacht Lexusa Lexus

Luksusowy jacht Lexusa wkrótce trafi do sprzedaży

LY-650 napędzany jest dwoma 12,8-litrowymi silnikami IPS1200 o mocy 900 koni mechanicznych i może rozwinąć prędkość przekraczającą 31 węzłów (ok. 58 km na godzinę). Jacht ma prawie 20 metrów długości i około 5,8 metra szerokości.

LY 650 symbolizuje podjęte przez Lexusa wyzwanie, aby stać się prawdziwą luksusową marką lifestylową i wyjść poza motoryzację

- powiedział prezes koncernu Toyota Akio Toyoda, podczas prezentacji.

Jacht LexusaJacht Lexusa Lexus

3,6 mln dolarów? Istnieje jacht, który jest ponad 100-krotnie droższy

Jacht Lexusa trafi do sprzedaży jeszcze przed końcem października, jego cena to ok. 3,6 mln dolarów. Nie jest to oczywiście najdroższy jacht na świecie. Mało powiedziane - LY-650 nie jest nawet blisko. Obecny rekord dzierży bowiem jacht Supreme, za który anonimowy malezyjski biznesmen zapłacił 4,5 mld dolarów.

Do jego produkcji użyto 100 tys. kg metali szlachetnych, w tym złoto i platynę. Wystarczy wspomnieć, że na pokładzie Supreme znajduje się butelka likieru z 18,5-karatowym diamentem wartym 45 mln dolarów.

Więcej o:
Komentarze (51)
Lexus pokazał luksusowy jacht za 3,6 mln dolarów. Na pokładzie trzy sypialnie i klimatyzacja
Zaloguj się
 • dex_pl

  Oceniono 10 razy 10

  Jacht kosztuje 3.6mln $. Ponad stukrotnie droższy jacht kosztował 4.5mld $ ... takie niezłe to "ponad" - aż wyszło 1200-krotnie ... jak widać w Gazecie nawet podzielenie dwóch liczb jest za trudne dla tych "humanistów" po wyższej szkole niczego.

 • kkrispl

  Oceniono 10 razy 8

  "Do jego produkcji użyto 100 tys. kg" i już mi się diametralnie zmieniła orbita postrzegania...

 • mer-llink

  Oceniono 6 razy 6

  P.S> Pisze P. red. "DM": "Do jego produkcji użyto 100 tys. kg metali szlachetnych,".
  100 tys. kg = 100 000 kg = 100 ton.
  Nieźle. W najbogatszym dotąd egipskim grobie - Tutenhamona - znaleziono ledwie koło 2 ton szlachetnych metali. To tu na jednej łódce jest ponad 50 x więcej!!!! Zuchy!!
  ALe:
  czy Red. "DM" dobrze potrafi liczyć? Bo i przy innych danych liczbowych trochę "popłynął(nęła?)" - przeliczając proporcje cen z innymi motorówkami niż ta Lexusa.

 • mer-llink

  Oceniono 6 razy 6

  To jest jacht? To jest jakaś popie...ułka, a nie jacht. Za 3 i pół melona tylko? Polska Fundacja NArodowa to ma jacht. Za 10 melonów . W dodatku Euro. To nic, że to gruchot z połamanym masztem. Ale to za nasze, przez nas kupione i co my tym jachtem robimy? My otwieramy oczy niedowiarkom! Że PiS wszystko potrafi spartaczyć i przepłacić. Learjeta Messi sobie kupił za 15 milionów. No ale nasz PiS nie głupi: takiego samego kupił sobie za 40 milionów $$$.

 • ochujek

  Oceniono 8 razy 6

  Super. Do przystani w Radomiu będą pływać nasi rządzący tym cackiem.

 • narcystycznykanibal

  Oceniono 5 razy 5

  chciałem kupić bo tanie , ale 3 ostanie jakaś staruszka kupiła ( że niby dla wnuków)

 • plastikpiokio

  Oceniono 4 razy 4

  a czy jest telewizja sniadaniowa i wiadomosci ????? bo jeżeli nie ma to go olewam .

 • zagraniczny-online

  Oceniono 3 razy 3

  3.6 miliona USD w swiecie wlascicieli jachtow to raczej umiarkowana kwota ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX