Początek roku szkolnego za nami. Oto kilka aplikacji, które przydadzą się wam podczas nauki [TOPappki]

Daniel Maikowski
Początek roku szkolnego za nami, a już wkrótce do uczniów dołączą również studenci. To dobry moment, aby zainstalować na smartfonie kilka przydatnych aplikacji edukacyjnych.
Zobacz wideo

[Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o aplikacjach edukacyjnych oraz ich wadach i zaletach, to koniecznie obejrzyjcie wideo, które znajduje się powyżej]

BRAINLY - dzięki aplikacji możemy poprosić o pomoc w rozwiązaniu trudnego zadania. Odpowiedzi na nasze pytana udzielają inni użytkownicy aplikacji, którzy są za to nagradzani punktami. Punkty te mogą wykorzystać do tego, aby poprosić o pomoc w rozwiązaniu swojego zadania.

QUIZLET - aplikacja przenosi tradycyjne fiszki na ekran smartfona. Quizlet pozwala  tworzyć własne fiszki lub korzystać z gotowych zestawów przygotowanych przez innych użytkowników. Nasze fiszki możemy współdzielić ze znajomymi z klasy czy też z roku.

WOLNE LEKTURY - cyfrowa biblioteka lektur szkolnych i innych  książek, które za darmo możemy pobrać do pamięci naszego smartfona. Na platformie znajdziemy obecnie kilka tysięcy e-booków oraz kilkaset audiobooków. Aplikacja cały czas jest rozwijana, a w bibliotece pojawiają się kolejne książki.

Więcej o: