22 września Dzień bez Samochodu - dziś w w wielu miastach darmowa komunikacja dla kierowców

Dzień bez Samochodu to międzynarodowa akcja proekologiczna obchodzona co roku 22 września. Tego dnia w wielu miastach w Polsce kierowcy mogą skorzystać z darmowych przejazdu komunikacją miejską.

Z okazji Dnia bez Samochodu przewoźnicy kolejowi oraz samorządowcy obniżają ceny biletów lub pozwalają na bezpłatny przejazd dla kierowców. Tego dnia zamiast biletu wystarczy pokazać dowód rejestracyjny pojazdu, by skorzystać z darmowej podróży komunikacją miejską.

22 września Dzień bez Samochodu - darmowe przejazdy dla kierowców

Dzień bez Samochodu ma promować idee proekologiczne oraz zmniejszyć ilość spalin emitowanych przez auta w miastach. Tego dnia kierowcy zachęcani są do rezygnacji z samochodów i wybierania autobusów, pociągów lub tramwajów. W tym roku dzień ten wypada w niedzielę 22 września.

Jak podaje portal rynek-kolejowy.pl z specjalne oferty przygotowane zostały także przez kolej. Między innymi Łódzka Kolej Aglomeracyjna udostępnia bezpłatne przejazdy pociągami tej spółki dla kierowców (zamiast biletu pasażer pokazuje swój dowód rejestracyjny). Podobna akcja obowiązuje w pociągach Kolei Mazowieckich, Kolei Wielkopolskich, Kolei Śląskich czy Przewozów Regionalnych na określonych trasach.

W akcję zaangażowali się także spółki komunikacji miejskiej w wielu miastach. Na przykład w Warszawie podróże komunikacją miejską będą bezpłatne, a dodatkowo dla zwiedzających otwarta zostanie zajezdnia Miejskich Zakładów Autobusowych przy Ostrobramskiej. Mieszkańcy Małopolski korzystający z mobilnej wersji Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej będą mogli zakupić specjalny bilet za 1 złotówkę uprawniającą do nielimitowanych przejazdów graniach województwa (dnia 22 września). Informacje na temat darmowych przejazdów należy sprawdzać na stronie zakładów komunikacyjnych każdego z miast.

Więcej o:
Komentarze (13)
22 września Dzień bez Samochodu - dziś w w wielu miastach darmowa komunikacja dla kierowców
Zaloguj się
 • Oceniono 4 razy 2

  To dobrze jest niehandlowa niedziela więc o ile w Warszawie jest za darmo to będę jeździł wraz z rodziną oraz sąsiadem z sąsiadem od pętli i to tak cały dzień!!

 • malutekmisio

  Oceniono 7 razy 1

  Darmowe to jest dla tych, którzy nie jeżdżą zbiorkomem, bo większość ma bilety okresowe i za ten dzień również płacą. Taka akcja miasta na koszt frajerów, którzy kupują bilety miesięczne....

 • druga_wieza

  0

  Znowu poznikało mnóstwo komentarzy. Na pewno spora część nie zasługiwała na moderację.

 • niekiwi

  Oceniono 2 razy 0

  Wystarczy pokazać dowód rejestracyjny pojazdu. Którego już kierowca nie musi wozić ze sobą.

 • Atanazy Bazakbal

  Oceniono 3 razy -1

  za pieniądze z biletów wybudujcie sobie buspasy czy tory tramwajowe. kupcie też autobusy i tramwaje. mnie jednak zostawcie w spokoju i dajcie jezdzić samochodem.

 • klots

  Oceniono 2 razy -2

  Komunikacja miejska w Warszawie bezpłatna powinna być przez kolejne pół roku. W innym przypadku czeka nas smród w powietrzu jak w minionych latach.

 • anal_fa_beta

  Oceniono 2 razy -2

  Na śląsku cieszyńskim tak rządzili że komunikacja nie istnieje pkp tylko do Katowic do Bielska nie ma a pks no cóż ....

 • autonomy

  Oceniono 4 razy -2

  Nie jest darmowa. Zapłaciliście gamonie dzień wcześniej za bilety płacąc po prostu drożej za benzynę.

 • bartoszx

  Oceniono 3 razy -3

  Ta bilet za 1zl kupiony przez aplikację imka pobrana kasa a biletu brak fajna promocja jak nie można skorzystać!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX