Poznań z pierwszym w Polsce sklepem bez kas i sprzedawców. Zakupy zrobimy też w niedziele bez handlu

W Poznaniu otwarto sklep bezkasowy. Działa całą dobę, a za zakupy zapłacimy smartfonem z podpiętą kartą płatniczą. Kolejne placówki mają powstać w Warszawie.
Zobacz wideo

Sklep Take&GO wyszedł z fazy testów i działa już w pełnym wymiarze godzin – 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Zakupy można zrobić w Poznaniu, przy ul. Półwiejskiej 13. Żeby tego dokonać, należy najpierw ściągnąć z AppStore lub Google Play aplikację sklepu, zarejestrować się i podpiąć swoją kartę płatniczą.

Do sklepu wchodzimy z użyciem kodu QR i... już, można robić zakupy. Gdy zapełnimy koszyk, udajemy się do strefy kasującej. Kładziemy zakupy na specjalnej półce, a po chwili na ekranie smartfona wyświetli się lista naszych produktów, ponieważ system skanuje tagi RIFD, które znajdują się na każdym artykule.

Dzięki temu zakupy są szybkie i łatwe. Pozostaje zaakceptować listę zakupów, a z naszego konta zostaną pobrane pieniądze. Rachunek znajdziemy w aplikacji oraz na mailu. Sklep oferuje około 900 produktów, przede wszystkim są to artykuły spożywcze, kanapki, świeże soki czy też gotowe dania.

Poznań z większą liczbą sklepów Take&Go, pojawią się też w Warszawie

Surge Cloud, czyli firma odpowiedzialna za pierwszy bezkasowy sklep w Polsce, zapowiedziała już kolejne punkty sprzedażowe. Do końca 2020 roku w Warszawie i Poznaniu ma się pojawić 20 sklepów Take&GO.

Więcej o:
Komentarze (119)
Poznań z pierwszym w Polsce sklepem bez kas i sprzedawców.
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 50 razy 42

  Z każdą podwyżką płacy minimalnej liczba takich sklepów będzie rosnąć. A liczba sklepów zatrudniających sprzedawców maleć.

 • freejazzy

  Oceniono 38 razy 28

  Czekam na stanowisko naszego staroświeckiego episkopatu, o tym że zakupy w niedzielę burzą porządek ustanowiony przez boga i że automatyzacja to dzieło szatana.

 • aronia0

  Oceniono 40 razy 20

  I super. Bede mogla zrobic zakupy w niedziele. Jak inne sklepy w to pojda, to sprzedawcy zamiast do pracy udadza sie do posredniaka. Powinni podziekowac rzadzacym i dudzie od kacperka, ze beda bezrobotni.

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 26 razy 18

  Wreszcie pracownicy handlu będą mogli godnie spędzić weekend z rodziną, a nawet cały tydzień. Oczywiście otrzymają 4000zł tylko nie pensji minimalnej a zasiłku, przecież rządzą nami tacy geniusze ekonomiczni że to nie będzie problemem - marny tysiąc euro dla każdego.

 • 88rosomak

  Oceniono 18 razy 10

  No i koniec z zarabianiem 3000 na kasie. Tak podnosił minimalną aż pracodawcy doszli do wniosku, że wolą automaty...

 • mat.31

  Oceniono 20 razy 10

  I w ten sposób ileś tam osób straci pracę.... Będa mieć nie tylko wolne niedziele, ale całe miesiące.

 • sselrats

  Oceniono 11 razy 9

  Nareszcie kasjerki przestana narzekac na prace...

 • julietwhiskey

  Oceniono 19 razy 9

  Jak się sprawdzą w niedzielę, to się zrobi 365. Ależ pracownicy będą mieli dłuuugie wakacje!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX