Poznań z pierwszym w Polsce sklepem bez kas i sprzedawców. Zakupy zrobimy też w niedziele bez handlu

W Poznaniu otwarto sklep bezkasowy. Działa całą dobę, a za zakupy zapłacimy smartfonem z podpiętą kartą płatniczą. Kolejne placówki mają powstać w Warszawie.
Zobacz wideo

Sklep Take&GO wyszedł z fazy testów i działa już w pełnym wymiarze godzin – 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Zakupy można zrobić w Poznaniu, przy ul. Półwiejskiej 13. Żeby tego dokonać, należy najpierw ściągnąć z AppStore lub Google Play aplikację sklepu, zarejestrować się i podpiąć swoją kartę płatniczą.

Do sklepu wchodzimy z użyciem kodu QR i... już, można robić zakupy. Gdy zapełnimy koszyk, udajemy się do strefy kasującej. Kładziemy zakupy na specjalnej półce, a po chwili na ekranie smartfona wyświetli się lista naszych produktów, ponieważ system skanuje tagi RIFD, które znajdują się na każdym artykule.

Dzięki temu zakupy są szybkie i łatwe. Pozostaje zaakceptować listę zakupów, a z naszego konta zostaną pobrane pieniądze. Rachunek znajdziemy w aplikacji oraz na mailu. Sklep oferuje około 900 produktów, przede wszystkim są to artykuły spożywcze, kanapki, świeże soki czy też gotowe dania.

Poznań z większą liczbą sklepów Take&Go, pojawią się też w Warszawie

Surge Cloud, czyli firma odpowiedzialna za pierwszy bezkasowy sklep w Polsce, zapowiedziała już kolejne punkty sprzedażowe. Do końca 2020 roku w Warszawie i Poznaniu ma się pojawić 20 sklepów Take&GO.

Więcej o: