Batman bohaterem nowej gry? Tajemniczy film na twitterze Warner Bros Montreal

Batman zadebiutował na kartach komiksu 80 lat temu. Z tej okazji studio WB Games Montreal opublikowało na swojej stronie wideo ze słynnym symbolem Człowieka Nietoperza. Ukryto w nim tajemnicze przesłanie, które może świadczyć o kolejnej grze z Batmanem.
Zobacz wideo

Batman to jeden z najbardziej rozpoznawalnych superbohaterów. Najgenialniejszy detektyw świata, jak się o nim mówi, skończył w tym roku 80 lat. Tradycyjnie jego dzień obchodzi się w trzecią sobotę września. Z tej okazji w wielu miastach na całym świecie można było dostrzec symbol świetlny postaci na fasadach różnych budynków. Do świętowania przyłączyło się studio WB Games Montreal, czyli kanadyjska firma, która zajmuje się tworzeniem gier komputerowych. W swoim portfolio ma m.in. grę Batman: Arkham Origins. Z tego powodu znów głośno zrobiło się o kolejnej produkcji z Batmanem w roli głównej.

Batman w nowej grze może walczyć ze starym wrogiem

Wideo, o którym mowa na chwilę się zawiesza, jakby traciło sygnał telewizyjny. Pozornie jest to tylko zabieg estetyczny, ale wystarczy zatrzymać film w odpowiednim momencie żeby naszym oczom ukazały się symbole doskonale znane fanom Batmana. To znaki przeciwników Mrocznego Rycerza - Ra's al Ghula oraz Trybunały Sów, czyli sekretnej organizacji przestępczej.


Plotki podgrzewa wpis twórcy komiksów z Batmanem i Trybunałem Sów. Scott Snyder podał dalej wpis WB Montreal z dopiskiem:

„Czekajcie na to...
#strzeżciesiętrybunałusów"

Twitt Snydera, twórcy komiksów z Trybunałem SówTwitt Snydera, twórcy komiksów z Trybunałem Sów Twitter

Wpis jednak szybko usunął, co jeszcze bardziej podgrzało atmosferę. Pierwsze plotki o kolejnej grze, w której przeciwnikiem Człowieka Nietoperza miałby być Trybunał Sów, pojawiły się już przed rokiem, gdy wypłynęło zdjęcie jednej z pracowniczek WB Montreal w koszulce z symbolem właśnie sowy. Wygląda na to, że kolejne gra z Batmanem jest w drodze, a studio przygotowuje się do jej zapowiedzi.

Więcej o: