Premiera The Last of Us 2 tuż za rogiem. Sony pokazało klimatyczny trailer podczas State of Play

Podczas trzeciej edycji State of Play, Sony zapowiedziało datę premiery The Last of Us 2. Początkowo gra miała wyjść w maju 2020 roku, ale okazuje się, że zagramy w nią znacznie wcześniej, bo już w lutym. Sony pokazało także trailer, na którym widać fragmenty rozgrywki.
Zobacz wideo

The Last of US 2 premierę będzie miało już 21 lutego 2020 roku. Na zwiastunie widzimy nowe, zimowe lokalizacje. Jest mrocznie i klimatycznie. Naughty Dog, studio odpowiedzialne za produkcję gry, dotąd nie zdradziło zbyt wiele na temat gry. Z trailera można wywnioskować, że naszym wrogiem będą nie tylko mutanci, ale także ludzie. Ellie zapewne będzie musiała zmierzyć się ze Świetlikami, którzy w pierwszej części niespodziewanie stali się wrogiem. Wrócimy też najpewniej do Bostonu, który nadal jest dziki i zarośnięty.

Trailer The Last of Us 2 pozwala zobaczyć mutantów z bliska i nie jest to przyjemny widok, z pewnością jednak wzbudza emocje. Do głównej bohaterki dołącza oczywiście Joel. Bez ich współpracy i relacji, exclusive na konsolę PlayStation straciłby jeden ze swoich największych atutów. Obecność Joela jest jednak zastanawiająca, ponieważ na targach E3 Sony zapowiadało, że Ellie będzie jedyną grywalną postacią. Wtedy też dowiedzieliśmy się, że przemodelowano rozgrywkę – inaczej ma wyglądać tryb skradania, a mapy będą większe.

 

The Last of Us to hit i klasyczna już produkcja na PlayStation

Pierwsza część The Last of US miała premierę w 2013 roku i podbiła serca fanów. Ta przygodowa gra z elementami survival horroru urzekła relacją głównych bohaterów oraz gęstą atmosferą, pełną niepokoju i grozy. Bohaterowie zaczynali w Bostonie, 20 lat po infekcji grzyba, który zmutował większość ludzi. Ellie okazuje się odporna na mutację, a Joel postanawia pomóc dostarczyć ją do Świetlików. Gra została doskonale przyjęta przez fanów uzyskując średnie ocen 95,04 proc. i 95/100 na GameRankings oraz Metacritic. To jeden z najlepiej ocenianych tytułów w historii, uważany przez wielu za arcydzieło w tej dziedzinie. The Last of Us to także jedna z najlepiej sprzedających się gier na PlayStation.

Więcej o: