MIUI 11 oficjalnie zapowiedziane przez Xiaomi. Firma z Chin odświeżyła wygląd systemu

MIUI 11 to nakładka systemowa stosowana w telefonach marki Xiaomi. Przez lata musiała odpierać porównania do iOS'a, teraz ma własnych zwolenników. Chiński producent telefonów zapowiedział kolejną wersję oprogramowania, która na pierwszych telefonach zadebiutuje już w piątek.
Zobacz wideo

Wśród nowości jest długo wyczekiwany tryb ciemny, który w telefonach z ekranami OLED pozwala znacznie oszczędzić energię. Jest też estetycznym powiewem świeżości, po latach dominacji białego tła i pozwala odpocząć naszym oczom. W tym samym celu zaimplementowano skalowanie tekstu. Czcionka będzie dopasowywać swoją wielkość oraz grubość, tak by tekst był jak najbardziej wyraźny. Z nowości dotyczących ekranu, rozszerzono jeszcze możliwości funkcji always on display. Możliwa będzie większa personalizacja tego elementu, który ponadto obsłuży od teraz animacje. Te natomiast uległy zmianie w całym systemie – przemodelowano je razem ze wszystkimi ikonami.

MIUI 11MIUI 11 zdj. Xiaomi

MIUI 11 z nowymi funkcjami

Chociaż MIUI w teorii to tylko nakładka na system Android, to w rzeczywistości oferuje dużo więcej funkcji. Te zostaną rozszerzone w MIUI 11. Dodano funkcję Super Power Saving Mode, która przydatna jest w sytuacjach awaryjnych. 5 proc. baterii w trym trybie ma nam starczyć nawet na kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt godzin (sic!). Dodano cały pakiet MiWork, który pozwala m.in. na szybkie przesyłanie plików między telefonami, bezprzewodowe drukowanie czy streamowanie obrazu swojego smartfona na inne urządzenie. Dodatkowo pojawi się aplikacja MiGo Travel do planowania podróży. Rozszerzono także możliwości ochrony rodzicielskiej.

Chiny dostaną aktualizację jako pierwsze. Najpierw  MIUI 11 pojawi się w piątek w wersji beta na kilkunastu telefonach, a w połowie października Xiaomi rozpocznie dystrybucję stabilnej wersji. Nie podano jednak, kiedy można spodziewać się aktualizacji na Zachodzie, w tym w Polsce.

Więcej o: