Huawei nareszcie wypuszcza składanego smartfona. Mate X trafi do sprzedaży w październiku

Przedstawiciel Huawei potwierdził, że Mate X po przełożonej premierze nareszcie trafi do sprzedaży. W Chinach będzie można kupić go już w październiku. Do innych krajów miałby trafić miesiąc później.
Zobacz wideo

Portal gizmochina donosi, że Guan Wei z Huawei, potwierdził plotki o składanym smartfonie. Już niedługo będzie on dostępny w masowej sprzedaży, chociaż na razie tylko w Państwie Środka. Urządzenie ma być sprzedawane w dwóch wariantach. Jeden z procesorem Kirin 980, drugi z Kirinem 990, który ma obsługiwać sieć 5G. Ponadto ta wersja ma być wyposażona w trzy obiektywy, take jak w Huawei’u P30 Pro. Mate X ma mieć wymiar 161.3 x 146.2 x 11mm, co przekłada się na 8 calowy ekran o rozdzielczości  2480 x 2200. Wyświetlacz ma być w nietypowym stosunku długości i szerokości 8:7,1.

Kiedy go złożymy, przekątna wyświetlacza będzie wynosić 6,6 cala z jednej strony, przy rozdzielczości 2480 x 1148 pixeli oraz 6,38 cala z drugiej przy rozdzielczości 2480 x 892 pixele. W urządzeniu znajdzie się bateria o pojemności 4,500 mAh, wspierająca szybkie ładowanie 55W. W środku upchnięto aż 12 GB RAM oraz 512 GB pamięci. Czytnik linii papilarnych umieszczono z boku urządzenia. Nie znamy jeszcze ceny, ale zapewne przekroczy ona 10 tysięcy złotych.  

Huawei oraz Samsung miały problemy ze składanymi smarftonami. Firmy musiały przekładać ich premierę 

Składanie telefony zostały po raz pierwszy zaprezentowane jeszcze w lutym. Samsung i Huawei ścigały się, kto pierwszy wypuści rewolucyjny projekt, ale obie firmy musiały przełożyć premiery. Samsung miał problemy z urządzeniem, które łatwo ulegało awariom. Ekran nawet przy zachowaniu należytej staranności nie wytrzymywał i pękał, choć nie we wszystkich urządzeniach. Ostatecznie model Galaxy Fold można już kupić w Korei i Stanach, ale... trzeba wcześniej przejść specjalne szkolenie, by dowiedzieć się jak go używać, by nie został uszkodzony. Nie wiadomo, czemu Huawei przesunął premierę swojego urządzenia, ale mogło mieć to związek z problemami z rządem Stanów Zjednoczonych. Huawei nadal bazuje na systemie Android, ale nowe telefony do sprzedaży trafią bez usług Google.

Więcej o: