USA. Policyjna Tesla rozładowała się podczas pościgu w Kalifornii

Policja z hrabstwa Fremont w Kalifornii musieła zmierzyć się z niecodzienną sytuacją. Jeden z funkcjonariuszy ruszył w pościg, ale po kilku minutach musiał wrócić do bazy. Powód prozaiczny - rozładowana bateria w elektrycznym samochodzie marki Tesla.
Zobacz wideo

Elektryczne samochody cieszą się coraz większą popularnością. W ostatnich miesiącach pojazdy testowane są przez policję w Stanach Zjednoczonych. Mają one liczne plusy, ale posiadają również swoje wady, w tym m.in. czas funkcjonowania zależny od baterii, o czym boleśnie przekonał się policjant Jesse Hartman.

Patrolujący ulice funkcjonariusz ruszył w pościg za podejrzanym o przestępstwo. Po kilku minutach musiał wycofać się jednak do bazy, gdyż... w aucie rozładowała się bateria. Ostatecznie podejrzanego nie udało się złapać, znaleziono jedynie jego porzucone auto. 

Stany Zjednoczone. Policja nie zrezygnuje z Tesli

Nietypowe zdarzenie nie spowoduje jednak, że policja zrezygnuje z korzystania z elektrycznych samochodów. Na razie w Kalifornii przez 6 miesięcy testowana jest Tesla S85 i poza opisywaną sytuacją, nikt nie zgłaszał problemów związanych z działaniem baterii. Dlaczego więc sprzęt zawiódł?

Czytaj także: Elon Musk przypomniał sobie o Polsce. Tesla zapowiada inwestycje. Będą nowe superładowarki i centra serwisowe

Prawdopodobnie policjanci kończący wcześniej zmianę nie naładowali baterii, a ruszający w pościg stróż prawa nie zwrócił na to uwagi. - Zdarza się to od czasu do czasu, zwłaszcza wówczas, jeśli policjant wraca na posterunek, aby złożyć raport, a potem nie wraca już na patrol - tłumaczy rzeczniczka policji we Fremont, Geneva Bosques - Samochód spełnia nasze oczekiwania. Ten jeden przypadek w żaden sposób nie zmienia naszego odczucia - dodaje. 

Tesla funkcjonuje na rynku od 2003 r. i od początku działalności zajmuje się rozwojem aut elektronicznych, uznając je za przyszłość branży motoryzacyjnej. Twórcą firmy jest Elon Musk. Do września 2017 r. udało się sprzedać 250 tys. sztuk, a amerykańskie przedsiębiorstwo cały notuje progres pod względem sprzedaży aut. 

Więcej o:
Komentarze (89)
USA. Policyjna Tesla rozładowała się podczas pościgu w Kalifornii
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 20 razy 14

  Przez 14lat tesla sprzedala tylko 250 000 aut????
  A nasz Matołuszek decyzją administracyjną wybudował MILION takich aut
  Bez zaplecza, bez fachowców, bez baterii, bez żadnego trybu... To jest geniusz któremu Musk rzemyka u sandałów nie jest godzien zawiązać

 • poszum

  Oceniono 26 razy 12

  Durny artykul. To nie samochód zawiodl tylko człowiek zawiódł bo go nie naładował. To tak jakby policjant zaczynał pościg bez benzyny w baku. Jak się benzyna skończy to ten samochód także stanie. Czy

 • marini2

  Oceniono 26 razy 10

  Za 30 lat świat znowu obudzi się z ręką w nocniku, tak jak teraz w przypadku plastiku.
  Plastik też był "ekologiczny", bo drzew nie trzeba było ciąć itp. Teraz jesteśmy zalani plastikiem, a mędrcy deliberują co zrobić.
  To samo będzie choćby z akumulatorami do aut elektrycznych-żadna firma na świecie nie recyklinguje ich. Na razie wywożą je do Afryki, ale za 30 lat będzie ich tak dużo, że Ziemia znowu będzie zagrożona.
  I co? Musk czy Tesla zarobią fortunę do tego czasu, a sprzątać będziemy my.

 • janusz_z_rabki

  Oceniono 10 razy 8

  Równie dobrze mógł zapomnieć zatankować disela. Wtedy też byłaby aferka?

 • agnrodis

  Oceniono 11 razy 7

  A jak w policyjnym samochodzie zabraknie benzyny to tez beda o tym pisac na pierwszej stronie????????????

 • bialymisio

  Oceniono 4 razy 4

  "Tesla funkcjonuje na rynku od 2003 r. i od początku działalności zajmuje się rozwojem aut elektronicznych,"
  Aut elektronicznych. Nowa kategoria.

 • bbaaqq

  Oceniono 8 razy 4

  Gazeta wymyśliła "auta elektroniczne" brawo za kreatywność:)

 • thrak401

  Oceniono 6 razy 4

  Zapomnieli dodac, ze uciekinier prowadzil Nissana Leaf.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX