Awaria Facebooka. Użytkownicy mają problemy z działaniem serwisu, również w Polsce

Użytkownicy Facebooka donoszą o problemach z zalogowaniem się do serwisu. Z raportów Downdetector wynika, że społecznościówka Marka Zuckerberga ma problemy z działaniem w Europie Środkowej i Zachodniej.

Polscy internauci donoszą o sporych problemach ze skorzystaniem z Facebooka. Przy próbie wejścia na stronę serwisu wyświetlany jest komunikat o braku możliwości załadowania strony. Nie ma też oczywiście mowy o zalogowaniu się do społecznościówki. 

Awaria dotknęła jedynie wybranych użytkowników Facebooka. Dla sporej części serwis działa bez żadnych problemów. 

Z danych serwisu Downdetector wynika, że problemy zaczęły się o godzinie 15:40. Wówczas zanotowano najwięcej raportów o nieprawidłowościach. Sytuacja się poprawia, choć wciąż serwis nie jest dostępny dla każdego.

Z mapy Downdetector wynika, że największe problemy występują w krajach Europy Zachodniej oraz w Polsce. Sporo zgłoszeń dostarczyli również mieszkańcy Rumunii, Szwecji i Ukrainy.

Downdetector  - FacebookDowndetector - Facebook fot. Downdetector

Nie mniejsze problemy ma również należący do Facebooka Instagram. Kłopoty ze skorzystaniem z serwisu pojawiły się w podobnym czasie i obejmują kraje Europy Zachodniej, przede wszystkim Holandię. W Polsce problemy są znacznie mniejsze, co nie znaczy, że nie występują.

Instagram - DowndetectorInstagram - Downdetector fot. Downdetector

Pojedyncze osoby donoszą też braku możliwości skorzystania komunikatora WhatsApp. Skala jest jednak nieporównywalnie mniejsza.

Poza Europą problemy z działaniem serwisów Facebooka nie występują.

Czytaj też: Facebook chce czytać nam w myślach? Planuje kupić start-up tworzący specjalne oprogramowanie

Więcej o: