Języka obcego możesz nauczyć się darmo. Pomogą ci w tym przydatne aplikacje

Daniel Maikowski
Nauka języka wcale nie musi być nudna. Nie musi nas też dużo kosztować. Prezentujemy trzy przydatne aplikacje, które w dość nietypowy sposób podchodzą do tego tematu.
Zobacz wideo

Duolingo - znakomita aplikacja dla osób, które chcą nauczyć się podstaw języka obcego lub przypomnieć sobie najważniejsze słowa i zwroty. W nauce pomagają nam quizy i zadania, za których ukończenie otrzymujemy punkty i trofea. Duolingo stanowi więc ciekawe połączenie aplikacji edukacyjnej oraz gry.

LearnEnglish Podcasts - appka pozwala na pogłębienie znajomości języka angielskiego przez słuchanie podcastów. Do każdego nagrania dołączona jest transkrypcja, a po zakończeniu lekcji rozwiązujemy test, który sprawdza poziom przyswojonej przez nas wiedzy. Podcasty możemy zapisać w pamięci smartfona.

HelloTalk - połączenie platformy do nauki języków obcych z komunikatorem internetowym. Języka uczymy się rozmawiając z innymi użytkownikami. W ten sposób bardzo szybko możemy rozbudować zasób naszego słownictwa, jak również pogłębić znajomość gramatyki.

Więcej przydatnych aplikacji na smartfony znajdziesz TUTAJ.

Więcej o: