Oppo A5 i A9 2020 wchodzą do Polski. Ogromną zaletą wielkie baterie i niskie ceny

Bartłomiej Pawlak
Dwa nowe smartfony Oppo ze średniej półki cenowej niebawem trafią do Polski. Dziś poznaliśmy wszystkie szczegóły na ich temat, łącznie z polskimi cenami. Oppo A5 i A9 mogą być ciekawymi konkurentami dla średniaków Xiaomi.
Zobacz wideo

Oppo - marka od lat świetnie znana przede wszystkim na rynku azjatyckim - do Polski weszło stosunkowo niedawno, bo na początku 2019 roku. I początkowo było krytykowane za dość wysokie ceny smartfonów - również tych ze średniej półki.

Teraz Oppo najwyraźniej zmienia strategię, bo dwa nowe smartfony, które 11 października pojawią się w polskich sklepach zostały wycenione naprawdę nieźle. Oppo A5 2020 będzie kosztował 899 zł, a za Oppo A9 2020 producent zażyczy sobie 1299 zł.

Oppo A5 i Oppo A9 już niebawem w PolsceOppo A5 i Oppo A9 już niebawem w Polsce fot. Bartłomiej Pawlak

Oto Oppo A5 i Oppo A9

Oba smartfony to typowi przedstawiciele średniej półki. Na pokładzie mamy więc 6,5-calowe ekrany IPS z niestety dość niską rozdzielczością HD+. Oba dostały wycięcie w kształcie kropli wody, które mieści aparat do selfie o rozdzielczości 16 Mpix. Oba ekrany są też otoczone relatywnie niewielkimi ramkami.

Poza tym na pokładzie Oppo A5 2020 znalazł się procesor Qualcomma - Snapdragon 665 ze wsparciem dla 3 GB RAM i 64 GB miejsca na dane. W przypadku Oppo A9 2020 możemy liczyć na identyczny procesor i 4 GB RAM + 128 GB przestrzeni na pliki użytkownika.

Oba smartfony będą też wyposażone w gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm oraz slot na karty MicroSD. Dodatkowo - co bardzo ważne - telefony zostaną wyposażone w moduł NFC, którego w chińskiej wersji modeli A5 i A9 nie uświadczyliśmy.

Oppo A5 i Oppo A9 już niebawem w PolsceOppo A5 i Oppo A9 już niebawem w Polsce fot. Bartłomiej Pawlak

Cztery aparaty i świetna bateria

Producent zadbał też o obowiązkowy dziś zestaw aparatów. Mamy wiec matrycę główną o rozdzielczości 48 Mpix z przysłoną f/1.8, aparat szerokokątny ze światłem f/2.25 oraz matryca 8 Mpix oraz dwie kamerki 2 Mpix - do trybu makro oraz portretowego.

Oba smartfony będą też wyposażone w bardzo pojemną baterię 5000 mAh, która powinna wystarczyć na cały dzień bardzo aktywnej pracy lub dwie doby bardziej oszczędnego działania. Takie połączenie niezłej specyfikacji z czterema aparatami i ogromnym akumulatorem może być niezłą kartą przetargową na dość zapchanym dziś rynku smartfonów. Zwłaszcza, gdy spojrzymy na ceny modeli Oppo A5 i A9.

Czytaj też: Składany Samsung Galaxy Fold w przyszłym tygodniu w Polsce. Oto jak się prezentuje [PIERWSZE WRAŻENIA]

Więcej o: