Elon Musk nazywa pickup Tesli "Cybertruckiem". To będzie transporter z przyszłości

Na temat kolejnej elektrycznej maszyny od Tesli wciąż wiemy bardzo niewiele. Szczególnie interesujący jest możliwy wygląd elektrycznego pickupa, którego firma wciąż nie ujawnia. Teraz rąbka tajemnicy uchylił sam Elon Musk nazywając auto "Cybertruckiem" z przyszłości.
Zobacz wideo

O tym, że Tesla pracuje nad elektrycznym pickupem wiemy już od dłuższego czasu. W 2017 roku Elon Musk przyznał, że pomysł stworzenia takiego dostawczo-terenowego samochodu osobowego chodził mu po głowie już od 5 lat. W końcu Amerykanie kochają pickupy, dlaczego więc takiego auta, ale na prąd, miałaby nie mieć w ofercie Tesla?

Wyczekiwany pickup miał zadebiutować niedługo po Modelu Y, ale wciąż nie doczekaliśmy się jego debiutu. Co więcej, Tesla milczy na jego temat, a to sprawia, że internet zalewają wizualizacje i rysunki przedstawiające możliwy wygląd samochodu.

Elon Musk zdradza, jak będzie wyglądać pickup Tesli

Teraz Elon Musk został zapytany na Twitterze o to, czy krążące po sieci obrazki mają cokolwiek wspólnego z prawdziwym projektem nowego "pół-osobowego" modelu Tesli. W odpowiedzi szef Tesli nazwał nadchodzącego pickupa "Cybertruckiem", czyli "cyber-ciężarówką" i powiedział, że nie przypomina ona niczego, co do tej pory widział w internecie.

Co więcej, dodał, że "Cybertruck" będzie bardziej przypominał transporter opancerzony z przyszłości. Patrząc na to, jak wygląda elektryczna ciężarówka Tesla Semi możemy być pewni, że i w tym przypadku Tesla zaskoczy zupełnie futurystycznym i nietuzinkowym kształtem karoserii.

Cybertruck nie wygląda jak cokolwiek, co widziałem krążącego po internecie. Bliżej mu do transportera opancerzonego z przyszłości.

Słowa Elona Muska oczywiście tylko rozbudziły ciekawość fanów Tesli, którzy zaczęli ścigać się w publikowaniu kolejnych grafik przedstawiających potencjalny wygląd pickupa Tesli.

Czy naprawdę jedne z tych projektów przypomina kolejne auto Tesli? Przekonamy się zapewne już wkrótce.