League of Legends oficjalnie zmierza na smartfony i konsole. Znamy szczególy LoL: Wild Rift

League of Legends już niedługo skończy dziesięć lat. Z tej okazji Riot Games szykuje dużo niespodzianek. Te największą już poznaliśmy. Jest to mobilna i konsolowa wersja gry, która do graczy trafi w 2020 roku.
Zobacz wideo

League of Legends: Wild Rift to stworzona od nowa wersja popularnej gry z gatunku MOBA. Zaprojektowano ją specjalnie pod konsolę oraz platformy mobilne. Ze względu na ograniczenia sterowania, nie będzie możliwa rozgrywka cross-play. Pecetowcy i konsolowcy będą grali na oddzielnych serwerach.

LoL: Wild Rift na Androida, iOS oraz konsole

Produkcja będzie się różniła od oryginalnej gry, ale zachowane zostaną fundamenty. Do gry trafi 40 podstawowych postaci, które z czasem będą rozszerzane o kolejnych bohaterów znanych z rozgrywek na PC. Wersja na konsole ma opierać sterowanie na analogach, ale twórcy zapowiadają, że będzie to intuicyjne rozwiązanie. Skrócono czas jednego meczu, który w Wild Rift będzie trwał zaledwie 15-18 min i będzie odbywał się na zupełnie nowej mapie. Gra oczywiście pozostanie darmowa, niezależnie od platformy. Pierwsze wersje beta i alfa mają zostać wypuszczone jeszcze z końcem bieżącego roku. Dokładna data premiery nie została podana, ale Riot ma nadzieję uruchomić mobilna wersję na całym świecie do końca roku, a konsolową krótko po tym.

 

Riot na 10-lecie gry szykuje więcej niespodzianek

Z okazji dekady obecności na rynku Riot Games zaplanował sporo ciekawych rzeczy, jak zapowiedź bety karcianki w uniwersum LoLa. Innym intrygującym pomysłem jest anime na motywach League of Legends. Riot pracuje także nad grą FPS, która nie jest powiązana z poprzednimi tytułami studia.

 

League of Legends zadebiutowało 27 października 2009 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Jednak pojawienie się na rynku takich gier jak Fortnite, sprawiło, że firma w zeszłym roku zanotowała zyski mniejsze o 21 proc. Wydanie wersji mobilnej i konsolowej może odwrócić ten trend.

Więcej o: