Netflix wprowadził tani pakiet mobilny w kolejnym kraju. Filmy i seriale na smartfonie za 4$

Malezja jest kolejnym krajem, w którym Netflix udostępnia dla wszystkich bardzo tani abonament. Za 4 dolary miesięcznie można oglądać seriale i filmy w jakości SD na jednym urządzeniu mobilnym.
Zobacz wideo

Już w zeszłym roku Netflix rozpoczął testy taniego mobilnego abonamentu, m.in. w Malezji. W lipcu oferta oficjalnie pojawiła się w Indiach, a teraz serwis VOD rozszerzył ofertę na kolejne państwo. Malezyjczycy mogą zakupić subskrypcję o wartości 17 ringgitów, czyli mniej więcej czterech dolarów miesięcznie. To niemal dwukrotnie mniej niż kosztuje najtańszy standardowy abonament o wartości 33 ringgitów (7,8 dolarów). W ramach tego taniego pakietu produkcje Netflixa można oglądać tylko na jednym urządzeniu. Ponadto musi być to urządzenie mobilne, czyli smartfon lub tablet, ponieważ usługi w tym abonamencie nie można uruchomić na telewizorach i komputerach. Dodatkowo Netlfix ograniczył jakość do 480p. Platforma streamingowa może na tym wiele zyskać, ponieważ w Malezji ponad 88 proc. osób posiada smartfona, a 78 proc ludności ma dostęp do internetu.

To nie jedyna nowość o jakiej myśli Netflix

Firma skończyła trzeci kwartał roku ze wzrostem użytkowników i sporymi dochodami. Trzeba jednak zaznaczyć, że liczby te były mniejsze niż oczekiwano. Dlatego Netflix cały czas szuka sposobów uszczelniania i zwiększenia swoich zysków. Serwis VOD  traci wiele pieniędzy ze względu na nielegalne dzielenia się danymi do logowania przez użytkowników. Firma przygląda się problemowi i szuka jakiegoś rozwiązania. Netflixowi zależy, by to uszczelnianie było przyjazne użytkownikom, gdyż nie chce stracić ich zbyt dużej liczby.

Ponadto firma chciałaby zwiększyć swoje zyski poprzez wprowadzenie kolejnych opcji abonenckich. Jednym z pomysłów jest stworzenie subskrypcji na okres jednego tygodnia, zamiast miesiąca.

Więcej o: