Kosmiczny balon Samsunga rozbił się w USA. Pozwalał zrobić selfie na tle Ziemi

Małżeńsywo z Michigan w USA w sobotni poranek znalazło na swoim podwórku "satelitę". Urządzenie należy do Samsunga i rozbiło się podczas lądowania z powodu złych warunków podogowych.
Zobacz wideo

W sobotę tuż przed 9 czasu lokalnego w stanie Michigan leżącym w północno-wschodniej części USA znaleziono satelitę. Urządzenie wylądowało na terenie posiadłości małżeństwa, którzy zaalarmowani głośnym hukiem wybiegli na podwórze.

Satelita Samsunga rozbił się w USA

Właścicielka nieruchomości, Nancy Mumby-Welke chwilę później wrzuciła na Facebooka zdjęcie satelity wraz z podpisem:

Niewiarygodne, zobaczcie co właśnie spadło z nieba, pod 911 są zaskoczeni, a to utknęło na naszym drzewie.

Nancy Mumby-Welke ustaliła, że tuż po upadku satelita wciąż działał ("migał i mruczał") po uderzeniu o ziemię, a na jego pokładzie znajdowały się dwie kamery oraz smartfon marki Samsung. Do urządzenia doczepione były banery z logo koreańskiego producenta, które odpadły w momencie uderzenia.

Nieudane lądowanie

Amerykańskie media opisują urządzenie, jako satelitę, ale w rzeczywistości był to raczej rodzaj kosmicznego balonu latającego na bardzo dużych wysokościach. Miał on wylądować w kontrolowany sposób, jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem.

Liny balonu zaczepiły się o linie energetyczne i drzewo, a na miejscu musiała pojawić się straż pożarna. Sam satelita nie ucierpiał zbyt mocno, jednak jego panele słoneczne zostały uszkodzone.

 

Samsung przyznał, że balon musiał zostać ściągnięty na Ziemię, jednak lądowanie nie przebiegło pomyślnie z powodu bardzo złych warunków pogodowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

To część kampanii marketingowej Samsunga

Łatwo zauważyć, że na korpusie satelity znajduje się napis "Space Selfie". Wszystko dlatego, że urządzenie było wykorzystywane w kampanii Samsung Europe SpaceSelfie, w której chętni użytkownicy smartfonów mogli dostać swoje zdjęcie na tle przestrzeni kosmicznej. 

Po przesłaniu własnej fotografii Samsungowi, była ona wyświetlana na smartfonie zawieszonym na satelicie. Następnie pokładowe kamery robiły zdjęcia smartfonu z widoczną krzywizną Ziemi w tle.

 

Akcja ta - reklamowana chwytliwym hasłem "Get your face in space" (pol. zabierz swoją twarz w kosmos) - wystartowała zaledwie kilka dni temu.

Czytaj też: iPhone 5 wymaga aktualizacji. Bez niej telefon może stać się bezużyteczny Wszystko przez... depesze z satelity

Więcej o: