Kultowa Motorola Razr powraca. Wyciekły zdjęcia. Będzie klapka i... składany ekran

Już 13 listopada Motorola zaprezentuje nowy smartfon ze swojej kultowej serii Razr. Okazuje się, że urządzenie ma zostać wyposażony w składany ekran. Tak przynajmniej wynika ze zdjęć, które właśnie wyciekły do sieci.
Zobacz wideo

Razr, to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych serii telefonów komórkowych w historii. Można nawet pokusić się nawet o stwierdzenie, że przed premierą pierwszego iPhone'a to właśnie składane telefony Motoroli z charakterystyczną klapką były najbardziej pożądanym gadżetem technologicznym na świecie.

Już jakiś czas temu Motorola zapowiedziała wielki powrót serii. Nowy smartfon Razr ma zostać pokazany 13 listopada. Z najnowszych przecieków wynika, że pod względem wizualnym urządzenie nie tylko będzie nawiązywać do swoich słynnych poprzedników, ale zostanie również wyposażone w składany ekran.

Motorola RazrMotorola Razr mobielkopen.net

Nowa Motorola Razr - klapka i składany ekran

Tak sugerują zdjęcia opublikowane przez serwis Mobielkopen oraz Evana Blassa, blogera, który od wielu lat raczy nas wiarygodnymi przeciekami. Na fotografiach widzimy zarówno klapkę, jak i charakterystyczne zgrubienie na dolnej krawędzi, na którym ulokowano przycisk. Prawdopodobnie jest to czytnik lini papilarnych. Telefon zostanie też wyposażony w dodatkowy wyświetlacz.

Uwagę przykuwa jednak coś innego - składany ekran. Jeśli te przecieki się potwierdzą, to Motorola Razr  będzie kolejnym smartfonem, po Huawei Mate X i Samsung Galaxy Fold, z takim rozwiązaniem. Warto jednak zauważyć, że w przypadku Razr, wyświetlacz ma składać się pionowo - wraz zamknięciem klapki.

Co ciekawe, podobny "patent" na składanego smartfona z klapką kilka dni temu pokazał wspomniany już Samsung - na swojej dorocznej konferencji dla deweloperów. Nie wiemy jednak na razie, czy pomysł Koreańczyków doczeka się realizacji, czy też jest to jedynie jeden z wielu konceptów.

Motorola RazrMotorola Razr fot. Evan Blass @evleaks

Motorola Razr - co jeszcze wiemy o nowym smartfonie?

Nowa Motorola Razr ma zostać wyposażona w 6,2-calowy składany ekran OLED (2142 x 876) i dodatkowy wyświetlacz zewnętrzny (800x 600). Za wydajność urządzenia ma odpowiadać układ Snapdragon 710 oraz 4/6 GB pamięci RAM. Do dyspozycji otrzymamy też 64 lub 128 GB pamięci na dane i baterię 2730 mAh.

Więcej o: