Szef Tesli Elon Musk żegna się z Twitterem. Oto jego ostatnie wpisy

Elon Musk napisał, że nie jest pewny czy Twitter jest dobry. W kolejnych dwóch wpisach prezes Tesli i SpaceX poinformował, że przechodzi w tryb offline oraz dał wskazówkę, gdzie będzie można go poczytać.
Zobacz wideo

Elon Musk i Twitter to burzliwa miłość. Dla wizjonera, jakim jest Amerykanin, portal społecznościowy z niebieskim ptakiem w logo, był doskonałym miejscem. Mógł tam prezentować swoje idee, w krótkiej i zwięzłe formie, licząc na bezpośredni kontakt ze społecznością. 

Oprócz tego, wpisy na Twitterze przysporzyły Elonowi Muskowi sporo kłopotów. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nałożyła na miliardera zakaz publikowania postów na Twitterze w sprawie Tesli, bez uprzedniego skonsultowania ich z prawnikiem. Powodem był wpis, w którym informował, że chce wycofać firmę z giełdy, poprzez wykupienie akcji po 420 dolarów. Uznano, że w ten sposób wprowadził inwestorów w błąd. Elon Musk nie może także publikować w mediach społecznościowych informacji dotyczących spraw finansowych Tesli, jeśli spółka nie wyrazi na to zgody.

 

Elon Musk zrezygnował z Twittera

Teraz miliarder, ponoć ostatecznie, rezygnuje z Twittera, ale powodem nie są jego problemy z trzymaniem języka za zębami. Jak poinformował w trzech lakonicznych wpisach na portalu, nie jest przekonany, czy Twitter jest dobry. Powodem zapewne jest duży zalew internetowego hejtu, o który łatwiej przy krótkich wypowiedziach.

Rozsądniejszą platformą do publikowania pomysłów wydaje się Reddit, gdzie nie ma ograniczenia liczby znaków i można rozwinąć swoją myśl. Możliwe, ze Elon Musk właśnie tam będzie publikował swoje pomysły, na co wskazuje drugi jego wpis, iż Reddit wciąż wydaje mu się dobry. W ostatnim wpisie Musk przekazał, iż przechodzi w tryb offline. To zasmuciło dużą część jego fanów, spośród 29,2 mln obserwujących go osób.

Więcej o:
Komentarze (25)
Szef Tesli Elon Musk żegna się z Twitterem. Oto jego ostatnie wpisy
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 13 razy 9

  Zupełnie jak dr. hab Pawłowicz. Mam jednak nadzieję, że w przeciwieństwie do dr. hab Pawłowicz, nie rezygnuje z podboju Kosmosu i nie będzie z tego powodu skarżył Owsiaka.

 • homesicalien

  Oceniono 5 razy 5

  Na Reddicie na pewno nie musi się martwić o hejterów, bo mimo, że są, to są zdziesiątkowani przez użytkowników mu przychylnych. Nie mówiąc o sporej rzeszy niemal-fanatyków.

 • robznarnii

  Oceniono 10 razy 4

  Twitter jest dla narcyzów. Reszta to boty i płatne trolle.

 • kadykianus

  Oceniono 4 razy 2

  To już się nie dowiemy, w kilku słowach, kiedy polecimy na Marsa? Szkoda.

 • palec_pralata

  0

  Odchodzi z żalem, bo Pani Pawłowicz też odeszła.

 • haha-to-ja

  0

  ale wytłumaczylo nam wszysko to wypracownie w dziale janusz i technololgie, czy pisała któraś klepaczka wierszowy z działów na dole stony? stylistyka podobna

 • supermarjan

  Oceniono 2 razy 0

  >>nie jest pewny czy Twitter jest dobry
  'pacz' pan... a trumpek wie ze jest dobry, na sto procent.
  za to jego czytacze wiedzą ze jest zły, też na sto procent.
  taka sytuacja....

 • tigr

  Oceniono 12 razy 0

  Musk jest jak współczesny świat. Taka efektowna wydmuszka. Coraz bardziej znamy go nie z faktycznych osiągnięć Tesli, czy SpaceX, a z tego co napisał o "osiągnięciach" na twitterze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX