Netflix nie będzie działał na wybranych telewizorach z 2010 i 2011 roku. Na razie dotyczy to Kanady i USA

Od początku grudnia Netflix przestanie działać na niektórych telewizorach. Sprawa ma podłoże technicznie i dotyczy części starszych modeli z roku 2010 i 2011. Na razie dotyczy to głównie Kanady i USA.

Funkcje Smart TV sprawiły, że używanie telewizora stało się wygodniejsze. Nie trzeba za każdym razem podłączać zewnętrznego urządzenia, by odtworzyć film z YouTube’a czy uruchomić Netfliksa. Tym samym telewizory przestały służyć jedynie jako wyświetlacze, a zyskały możliwości, które były dostępne tylko w wypadku podłączenia komputera czy konsoli.

Telewizory z funkcjami Smart TV są w naszych domach są już naprawdę długo, o czym świadczą problemy, przed jakimi staną wkrótce fani Netfliksa i posiadacze telewizorów marki z 2010 i 2011 roku. Na razie dotyczy to tylko użytkowników w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Samsung został niedawno poinformowany przez firmę Netflix, że od 1 grudnia 2019 r. aplikacja Netflix nie będzie wspierana na wybranych modelach telewizorów Smart TV z 2010 i 2011 roku, które sprzedawane były w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Użytkownicy tych produktów, otrzymają powiadomienie o zmianie,  gdy otworzą aplikację Netflix na swoim Smart TV. Nadal jest wiele innych urządzeń, wspieranych przez Netflix, które można połączyć z telewizorem Smart TV, aby korzystać z aplikacji. Lista obsługiwanych urządzeń dostępna jest na stronie netflix.com/compatibledevices

- poinformował Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

Samsung informuje, że aplikacja Netflix na telewizorach z 2010 i 2011 roku nie będzie się działała

Osoby, które kupiły telewizory Samsunga w USA i Kanadzie 8-9 lat temu i używają Netfliksa, będą musiały poszukać jakiejś alternatywy dla aplikacji tego najpopularniejszego serwisu streamingowego. Na części telewizorów, Samsung wyświetla informację że od 1 grudnia, aplikacja Netflix przestanie działać.

Pełną listę urządzeń Samsunga zgodnych z Netfliksem, znajdźcie na stronie serwisu. Samsung poinformował, że problem dotyczy modeli wyprodukowanych w 2010 i 2011 roku, które w swojej nazwie, po informacji o wielkości ekranu mają dodaną literkę C lub D.

Jako powód, podane są problemy technicznie. "Independent" spekuluje, że jest to związane ze zmianami polityki Netfliksa w kwestii dzielenia się kontami. Serwis przygląda się sprawie i chce ukrócić ten proceder. Możliwe więc, że starsze telewizory nie są wyposażone w odpowiednie komponenty, by obsłużyć nową wersję aplikacji.

>>500 samochodów do wyboru, formalności bez ruszania się domu. Auto na abonament ma ekonomiczny sens?

Zobacz wideo
Więcej o: