Netflix nie będzie działał na wybranych telewizorach z 2010 i 2011 roku. Na razie dotyczy to Kanady i USA

Od początku grudnia Netflix przestanie działać na niektórych telewizorach. Sprawa ma podłoże technicznie i dotyczy części starszych modeli z roku 2010 i 2011. Na razie dotyczy to głównie Kanady i USA.

Funkcje Smart TV sprawiły, że używanie telewizora stało się wygodniejsze. Nie trzeba za każdym razem podłączać zewnętrznego urządzenia, by odtworzyć film z YouTube’a czy uruchomić Netfliksa. Tym samym telewizory przestały służyć jedynie jako wyświetlacze, a zyskały możliwości, które były dostępne tylko w wypadku podłączenia komputera czy konsoli.

Telewizory z funkcjami Smart TV są w naszych domach są już naprawdę długo, o czym świadczą problemy, przed jakimi staną wkrótce fani Netfliksa i posiadacze telewizorów marki z 2010 i 2011 roku. Na razie dotyczy to tylko użytkowników w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Samsung został niedawno poinformowany przez firmę Netflix, że od 1 grudnia 2019 r. aplikacja Netflix nie będzie wspierana na wybranych modelach telewizorów Smart TV z 2010 i 2011 roku, które sprzedawane były w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Użytkownicy tych produktów, otrzymają powiadomienie o zmianie,  gdy otworzą aplikację Netflix na swoim Smart TV. Nadal jest wiele innych urządzeń, wspieranych przez Netflix, które można połączyć z telewizorem Smart TV, aby korzystać z aplikacji. Lista obsługiwanych urządzeń dostępna jest na stronie netflix.com/compatibledevices

- poinformował Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

Samsung informuje, że aplikacja Netflix na telewizorach z 2010 i 2011 roku nie będzie się działała

Osoby, które kupiły telewizory Samsunga w USA i Kanadzie 8-9 lat temu i używają Netfliksa, będą musiały poszukać jakiejś alternatywy dla aplikacji tego najpopularniejszego serwisu streamingowego. Na części telewizorów, Samsung wyświetla informację że od 1 grudnia, aplikacja Netflix przestanie działać.

Pełną listę urządzeń Samsunga zgodnych z Netfliksem, znajdźcie na stronie serwisu. Samsung poinformował, że problem dotyczy modeli wyprodukowanych w 2010 i 2011 roku, które w swojej nazwie, po informacji o wielkości ekranu mają dodaną literkę C lub D.

Jako powód, podane są problemy technicznie. "Independent" spekuluje, że jest to związane ze zmianami polityki Netfliksa w kwestii dzielenia się kontami. Serwis przygląda się sprawie i chce ukrócić ten proceder. Możliwe więc, że starsze telewizory nie są wyposażone w odpowiednie komponenty, by obsłużyć nową wersję aplikacji.

>>500 samochodów do wyboru, formalności bez ruszania się domu. Auto na abonament ma ekonomiczny sens?

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (54)
Netflix nie będzie działał na wybranych telewizorach z 2010 i 2011 roku. Na razie dotyczy to Kanady i USA
Zaloguj się
 • jednooki.pirat

  Oceniono 16 razy 10

  Jeśli kupujecie telewizor to nie patrzcie na jakieś własne systemy smart producentów typu samsung tylko albo android tv, albo w ogóle to zignorujcie i od razu zdecydujcie się kupić jakaś przystawkę z własnym systemem. Takie kosztują od 150zł, są aktualizowane, a przy takiej cenie można ją za kilka lat wymienić i cieszyć się najnowszym sprzętem i systemem. Telewizor wymienia się znacznie rzadziej, zwłaszcza te nowe.

 • krzepki.harry

  Oceniono 1 raz 1

  Planowe postarzanie produktu, zdalne wyłączanie funkcji, za które kiedyś klient zapłacił.
  Wykolegowanym przez Samsunga mogę polecić Chromecasta, ok. 150 zł i będzie Netflix, i nie tylko.

 • sokrates2.life

  Oceniono 2 razy 0

  Na szczęście mam sony androjud tivi, ale netflixa nie używam, nudy, za to zainstalowałem sobie cda.

 • karburator_1

  Oceniono 2 razy 0

  Przystawka XIAOMI MI BOX S 4 - certyfikowany netflix, chromecast, pilot z mikrofonem na bluetooth.

 • d1r3ct

  Oceniono 20 razy 0

  Skoro ludzie płacą to mogę się dzielić. Niech zrobią jedno konto za 13zł za takimi samymi opcjami bez dzielenie się ;)
  Poza tym co do jest jedno gospodarstwo ? Przecież inne IP to można mieć już na swoim telefonie czy tablecie. A jak jedzie się do innego miasta już nie mówiąc, że zagranicę to co...blokada w XXI wieku ? :D

  Piractwo wzrośnie i to mocno. Raz, że robi się za dużo tego typu usług i żeby mieć dostępne najlepsze seriale będzie trzeba płacić za...3 czy 5 serwisów ? No nie bardzo. Albo jeden miesiąc tutaj, a drugi tam i tak na zmianę.
  Po drugie treści na wyłączność, często na zawsze - znikające seriale i filmy. To bardzo denerwuje. Nie po to oglądam kiedy mam ochotę żeby się martwić, że coś przegapię jak w TV gdzie mogę ew. sobie coś nagrać.
  Do tego nawet własne produkcje nie są powszechnie dostępne i to w obrębie np. Europy, różna baza seriali w danym kraju. I diametralnie różna liczba od tej z USA. A to jest żart bo skoro serial produkuje Netflix to chyba oczywiste, że powinien trafić od razu do światowej dystrybucji, a tutaj czasami jest w UK, ale nie w Polsce, ale i na odwrót.
  Amazon Video to żart, cena całkiem spora, baza kiepska, HBO tańsze i lepsze, Netflix droższy, ale baza dużo większa, a do tego dla niektórych ma lektora i napisy. Amazon typowo pod USA i jeszcze się dziwią dlaczego popularność nie rośnie.
  Niby z Apple i Disney będzie konkurencja, ale...piractwo wzrośnie. Jeżeli dzielenie jest złe to niech zrobią konta na max dwa urządzenia w jednym czasie typu PC i telefon, jedna zmiana na dzień (zamiana TV na PC) i kod sms. Nie widzę problemu, cena miesięczna...10zł ;)
  Bo tak to już lepiej w promocji w kablówce wziąć HBO Go, obecnie ciągle z dostępem online, całkiem tanio i do tego Netflixa i mamy obecnie 90% tego co warto zobaczyć z takich platform.
  Apple i Amazon na razie nie dla Europy w sensie produkcji, a Disney też trochę inna grupa. Oby po zmianach HBO miały lepszy serwis, aplikację, dużo więcej treści i dobrą cenę. Bo jednak jako jedyni podchodzą do klientów z Europy na poważnie w sensie produkcji (Wataha dobra, Pakt kiepski, ale jednak).

  Poza tym kolejny raz widzimy, że nasze urządzenia nie są nasze...telewizor nie nasz bo Samsung do spółki z Netflixem zablokują usługi xD
  Tak się kończy cyfrowa dystrybucja gdzie nikt nie nakłada jakichkolwiek obostrzeń na firmy.

 • dodobird

  Oceniono 7 razy -3

  Niezły kanał. Lepiej więc kupić jakiś porządny media box i mieć wszystko inne z tyłu... tak na serio, szykuje się DVBT2 i nie wiadomo w jakim standardzie będzie w Wolsce, tak więc kupowanie wypasionego TV to obecnie niezła loteria z szansą 50/50, że zostanie z niego tylko monitor.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 23 razy -3

  Lekcja jest jedna. Nie kupować telewizorów Samsunga, bo działają tylko trochę po zakupie, a potem producent je kompletnie olewa i „nie będzie komponentów”

 • demokrex

  Oceniono 10 razy -4

  Można podłączyć Apple TV

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX