Death Stranding trafiło do sklepów. Długo wyczekiwana gra Hideo Kojimy zawitała na Playstation

8 listopada do sklepów trafiła najnowsza gra spod rąk Hideo Kojimy, Death Stranding. Gra dostępna jest na PlayStation 4. Wersja na PC wyjdzie w 2020 roku.

Death Stranding to produkcja reklamowana jako gra Hideo Kojimy. Oczywiście, nad tytułem pracowało zdecydowanie więcej osób, ale Kojima zdołał wyrobić sobie rzadko spotykaną sławę w branży gier. Japończyk pracował nad kultową serią Metal Gear Solid, która przyniosła mu szeroką rozpoznawalność. Na informacje o jego produkcjach z zapartym tchem czeka cała branża gier komputerowych. Death Stranding wywoływało bardzo dużo emocji, ponieważ nie zdradzano zbyt dużo szczegółów na temat tytułu. Wiadome jednak było, że podobny rozmach w grach jest rzadkością, szczególnie, że przy produkcji pracowały gwiazdy kina. Główny bohater jest grany przez Normana Reedusa, znanego przede wszystkim z The Walking Dead, a oprócz niego w Death Stranding występują Mads Mikkelsen i Guillermo del Toro. 

Death Stranding zadebiutowało 8 listopada

Póki co produkcja dostępna jest tylko na PlayStation 4. Długo wydawało się, że będzie to tytuł ekskluzywny, ale niedawno świat obiegła oficjalna informacja, że Death Stranding pojawi się także na PC. Na to będzie trzeba jednak trochę poczekać, bo na blaszakach najwcześniej grę uruchomimy w 2020 roku.

Embargo na recenzję gry zostało zniesione już jakiś czas temu, jeszcze przed jej premierą. Z recenzji można wywnioskować, że jest to produkcja innowacyjna i stworzona z prawdziwym rozmachem. Nie udało się jednak uniknąć problemów i Death Stranding bywa ponoć irytujące. Oddają to oceny, które nie schodzą raczej poniżej 60/100 punktów, ale sporo jest tych recenzji, które nową grę Kojimy oceniają przeciętnie. Ostatecznie jednak średnia na metacritic wyciągnięta z 92 recenzji wynosi 83/100 punktów.

>>Korzystamy z auta, jakbyśmy byli właścicielem, ale przegląd i serwis nas nie obchodzą. Jak działa abonament?

Zobacz wideo
Więcej o: